3 sty 2022

Niepokorne serca - Ludka Skrzydlewska

 


Mają mroczne sekrety, nie akceptują reguł, dla najbliższych zrobią wszystko. Będą dla siebie wyrokiem czy wyzwoleniem? 

Teksas. Gorący i urzekający widokami, ale też pełen niebezpieczeństw. Tutejsze kobiety, które decydują się na samodzielne życie, muszą przygotować się na zajadłą walkę – z przemocą, społecznym ostracyzmem, ale także z emocjami, których przypływ zazwyczaj zwiastuje jeszcze większe kłopoty. 

Randy prowadzi bar i pilnuje jego najważniejszej zasady: żadnego ubliżania kobietom! Lepiej z nią nie zadzierać, bo kijem bejsbolowym posługuje się prawie tak dobrze jak strzelbą. Zmuszona od zawsze walczyć o swoje szczęście, stara się chronić także młodszą siostrę.

Ace właśnie wyszedł z więzienia. Ma nadzieję na rozpoczęcie nowego, wolnego od problemów z prawem życia. Los ma jednak inne plany i na jego drodze stawia Randy. Zadziorna i pełna sprzeczności kobieta sprawia, że Ace jest gotów raz jeszcze przemyśleć kwestię niewtrącania się w cudze sprawy. Czy uda mu się pomóc rodzinie Randy? Czy przy okazji zburzy mur nieufności, za którym tak skutecznie się schowała?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Tak jak zdążyłam Wam powiedzieć wcześniej na stories, Niepokorne serca od samego początku mnie wciągnęły i czułam, że była to lektura, której potrzebowałam. Swojego czasu miałam jakiś dziwny zastój czytelniczy. Nie chciało mi się czytać, a jak czytałam, to męczyłam strasznie książki.

Randy to nie jest dziewczyna, którą z łatwością da się lubić. Nie ukrywam, że miałam z tym problem. Dziewczyna z resztą sama sobie jest winna swojej reputacji w miasteczku, robi wszystko, by łatka puszczalskiej, wrednej wariatki była przyklejona do niej na stałe.

Ace z kolei to taki pewny siebie typ, troszeczkę irytujący, ale mający naprawdę dobre serce. Jego przeszłość ciągnie się za nim – myślałam, że trochę większy wpływ będzie miała na historię tej dwójki, a tym czasem została na poziomie wzmianki i wyjaśnienia.

Autorka poruszyła tutaj także przemoc fizyczną, psychiczną a nawet ekonomiczną. Nie jest to do końca sielankowa historia, chociaż humor i lekkość zdecydowanie przeważają. Z chęcią przeczytałabym historię siostry Randy, Eden, oraz przyjaciela Ace’a, Augusta. 

Ogólnie oceniam dobrze. Czytało mi się szybko, czasami zdarzyło mi się pominąć jakieś opisy, ale miło spędziłam czas na tej lekturze, która zdecydowanie pozbyła mnie zastoju czytelniczego 😊


Tytuł: Niepokorne serca
Autorka: Ludka Skrzydlewska
Ilość stron: 432
Niegrzeczne Książki


Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Niegrzecznym Książkom.
5 komentarzy:

 1. Najważniejsze, że czas nie jest stracony.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak już udało się zażegnać zastój czytelniczy to książka dobra 😃

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa ale do końca jestem pewna czy dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jestem do końca przekonana, czy chcę przeczytać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Od tej autorki przeczytam w ciemno!

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia