17 gru 2021

Romans pod choinką - Katarzyna Bester


Najważniejsze jest nie to, co możesz zobaczyć, ale to, co możesz przeżyć.

Ray Colton się nie zakochuje. Nauczyły go tego doświadczenia z przeszłości. Z tego samego powodu Ray nienawidzi Bożego Narodzenia. Kocha jednak swoje miasto – niepowtarzalny, olśniewający i wielki Nowy Jork, o którym mógłby opowiadać godzinami.

W dniu swoich trzydziestych piątych urodzin Ray jest świadkiem ulicznej napaści i ratuje młodą kobietę. W otoczce świątecznego klimatu między tą dwójką nawiązuje się nić porozumienia, która przeradza się w romans bez zobowiązań. Ray stara się pokazać Everly wszystko, co uważa za wyjątkowe w Nowym Jorku: historyczne budynki, eleganckie restauracje, sylwestrową zabawę na Times Square oraz inne zdumiewające atrakcje miasta. Przed nim trudne zadanie. Jak bowiem pokazać coś zachwycającego komuś, kto jest niewidomy? Czy Everly stanie się dla Raya tylko miłym wspomnieniem, kiedy na koniec stycznia odleci jej samolot?

Nowa powieść autorki „Świątecznego nieporozumienia” to ciepła, pełna humoru historia utrzymana w klimacie najlepszych gwiazdkowych komedii romantycznych.

Choć książkę tę można czytać bez znajomości poprzedniej zimowej powieści Katarzyny Bester, na fanów Holdena i Harper ze „Świątecznego nieporozumienia” czeka tu miła niespodzianka.


Opis pochodzi od wydawcy.


***


Z wielką ochotą sięgnęłam po książkę świąteczną od Katarzyny Bester, bo nie ukrywam, że jestem fanką jej twórczości. W dodatku czytałam wiele pozytywnych opinii, więc byłam pozytywnie nastawiona.

A tym czasem to nie do końca mi się podobało. Nie ukrywam, że dużą tutaj „zasługę” mają przekleństwa – zauważyłam, że jest to cecha stylu Autorki i zazwyczaj mi to nie przeszkadza, ale w tym przypadku było ich po prostu za dużo. Momentami były też zbędne i czasami mnie po prostu zniechęcały.

Ray nienawidzi świąt, nie jest też przekonany do miłości. Everly to z kolei niewidoma dziewczyna, która została zraniona przez miłość. Ta dwójka poznaje się właśnie w święta. Czy zmienią swoje nastawienia, zanim dziewczyna wsiądzie w samolot?

Powiem szczerze, że myślałam, iż ta historia bardziej mnie wciągnie. Zdarzały się momenty, kiedy po prostu kartkowałam lub czytałam dialogi. Nie była zła. Jak dla mnie całość po prostu wypada przeciętnie. Byłoby lepiej bez tej dużej ilości przekleństw.

Ray i Everly to fajne postaci, choć nie ukrywam, że postać Raya czasami bywała irytująca. Bardziej do gustu przypadła mi Everly. Znajomi Raya już niekoniecznie.


No cóż, dla mnie wypada to wszystko średnio, ale się nie zniechęcam :) Przekonajcie się sami.


Tytuł: Romans pod choinką
Autorka: Katarzyna Bester
Ilość stron: 248


Czytaliście już tę książkę? Macie w planach?2 komentarze:

  1. Szkoda, że książka miała pewne mankamenty. A co do przekleństw, to w świątecznych powieściach raczej chyba się z nimi nie spotykam 😉

    OdpowiedzUsuń
  2. Szkoda, że to taka przeciętna książka. Póki co nie mam jej w planach.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia