27 gru 2021

Miłość za milion dolarów - Katy EvansPodjęła się prawie niemożliwego zadania przeistoczenia tego faceta w mężczyznę idealnego – tyle że w trakcie tego procesu nie wolno jej ulec jego urokowi.

Elizabeth Banks wychowała się w świecie mężczyzn. Przez całe życie musiała udowadniać, że jest godna przejęcia schedy po swoim ojcu, że jest pod każdym względem idealna.

Nie ustając w walce o aprobatę ojca, stawia samej sobie bardzo wysoką poprzeczkę. Ma wprowadzić na rynek nową linię garniturów – i musi to zrobić lepiej niż ktokolwiek w historii firmy. Ale żeby to osiągnąć, musi zatrudnić odpowiedniego modela – kogoś, kto uosabia wszystko to, co reprezentują sobą najwyższej jakości garnitury: klasę, elegancję, styl i pewność siebie. Kiedy nie udaje jej się znaleźć idealnego mężczyzny, ma tylko jedno wyjście: musi go stworzyć. Gdy spotyka niepokornego Jamesa Rowana, wie, że ma on wszystko to, czego jej potrzeba. Ktoś musi to tylko wyciągnąć na światło dzienne. Za cenę miliona dolarów James zgadza się zostać mężczyzną idealnym, choć do tej pory do tego ideału było mu zdecydowanie daleko.

Czy po tym, jak Lizzy sama stworzy mężczyznę ze swoich marzeń – będzie umiała mu się oprzeć?

Opis pochodzi od wydawcy.

***

Z twórczością Autorką albo się lubię, albo nie. Powiem szczerze, że co książka, to jest różnie. Czy tym razem mi się podobało? Owszem, nie było źle, ale nie było też jakoś specjalnie super.

Elizabeth chce w końcu zostać doceniona przez ojca. Całe życie szuka u niego aprobaty. Jako pracownica Banks Ltd wcale nie ma łatwo. Tym razem chce zabłysnąć nową kolekcją garniturów dla mężczyzn. Postanawia znaleźć modela idealnego. Nie spodziewa się, że w trakcie mogą pojawić się jakieś uczucia. Da się ją lubić. Nie działała mi na nerwach. Nawet ją rozumiałam, choć uważam, że mogłaby być bardziej asertywna.

James z pewnością nie jest idealny, ale to nie przeszkadza Elisabeth. Stworzy jego idealną wersję. A on jest oddany swojemu bratu, który stał się jego jedyną rodziną. To taki śmieszek, który żyje z ryzykowania i Youtube. Myślę nawet, że to typowy podrywacz.

James i Lizzy to dwa przeciwieństwa, pochodzące z różnych środowisk. Czy to w ogóle się uda?

Sam pomysł bardzo mi się podobał. Dialogi bywają zabawne, tak samo jak przekamarzanie się między bohaterami. Jednak w pewnym momencie akcja dość prędko zaczęła biec – z drugiej strony jak tak się zastanowię, to nie wiem, czy byłby jakiś sens jej wydłużenia w czasie.

Czytało mi się szybko i dobrze. Podoba mi się styl Autorki. Nie zanudza nas niepotrzebnymi opisami, czy zbyt długimi rozdziałami.

Ogólnie wypada dobrze, czwórka jak najbardziej się należy 😊


Tytuł: Miłość za milion dolarów
Autorka: Katy Evans
Ilość stron: 269


Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Niegrzecznym Książkom.5 komentarzy:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia