4 lis 2021

Rozdzieleni. Tom 1 Nie do naprawienia - Tijan


Śmierć brata ją złamała. Miłość do jego najlepszego przyjaciela ją zniszczyła.

Rok po śmierci brata Alex wciąż boryka się ze stratą. Czuje się zniszczona, bezradna i złamana. Rodzice zamknęli się we własnym świecie, przyjaciele nie rozumieją jej żalu i nie potrafią jej wesprzeć. Nie ma nikogo, komu zależałoby na tym, by w pełni powróciła do życia. Jedyną osobą, która dzieli z nią ból, jest Jessie – najlepszy przyjaciel jej brata. 

Potrzebują się nawzajem. Tylko kiedy są razem, mogą zapomnieć o nieustającym bólu. Jessie jest opoką, która utrzymuje Alex przy zdrowych zmysłach – ale tylko w tych krótkich chwilach, kiedy w ogóle chce się z nią widzieć. W ważne dla nich daty związane ze zmarłym Ethanem spotykają się, aby znaleźć ukojenie w swoich ramionach. Jednak kiedy następnego dnia wschodzi słońce, żadne z nich nie czuje się na siłach, aby spojrzeć drugiemu w oczy i porozmawiać o skomplikowanych uczuciach, które ich łączą.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Niecierpliwie przebierałam nóżkami, jeśli chodzi o premierę nowej serii od Tijan. Uwielbiam jej twórczość – książki zawsze pochłaniam na raz. W dodatku Nie do naprawienia ma bardzo ładną okładkę, więc wszystko zapowiadało się super.

Ale nie do końca tak było. Może inaczej. Ta historia bardzo mi się podobała, naprawdę, ale mam wrażenie, że została trochę niedopracowana, albo niekoniecznie dobrze autorka oddała to, co chciała.

Brat Alex umarł i wszyscy próbują się pogodzić z jego stratą. Alex była bardzo z nim zżyta. Tak samo jego najlepszy przyjaciel Jesse. Ta dwójka razem próbuje odnaleźć się w nowym świecie. Obydwoje są załamani, chociaż to po Alex najbardziej widać. Uciekają do seksu i uczuć, które pojawiły się między nimi, a których tak naprawdę nie rozumieją.

Jak dla mnie to Jesse trochę za bardzo zszedł tutaj na drugi plan. Trochę mało go było. Widzimy, że jest zaborczy w stosunku do Alex, mimo że tak naprawdę nie chce z nią być. Ich wspólne sytuacje ograniczają się tak naprawdę do seksu, choć bywają też zabawne momenty.

Rodzice Alex również cierpią i odbija się to na Alex. Nie mogę zrozumieć tego, jak tak bardzo można odsunąć się od drugiego dziecka. Są wręcz dla niej okrutni i przez całą lekturę tak bardzo mnie to bolało.

No właśnie. Cała książka jest pełna bólu. Czuć go na każdym kroku. Alex bardzo cierpi i jest mi jej po prostu szkoda. Musi z tym wszystkim radzić sobie sama.

Nie ukrywam, że czasami czułam się zagubiona podczas lektury. Wielokrotnie odniosłam wrażenie, że Autorka nie potrafiła przedstawić tego, co miała w zamyśle. Jest to jednak naprawdę mały mankament, bowiem całość wypada dobrze. W dodatku końcówka wprawia osłupienie i aż mi przeszły ciarki, kiedy zorientowałam się, że w drugiej części Alex pokaże, na co ją stać.


Tytuł: Nie do naprawienia
Seria: Rozdzieleni
Autorka: Tijan
Ilość stron: 280


Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Niegrzecznym Książkom.8 komentarzy:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia