7 lis 2021

Zdradzona - Kiera CassCzy możesz podążać za swoim sercem, gdy jest już złamane?

Po ucieczce z Koroaniii pozostawieniu pamięci o ukochanym Silasie, Hollispowoli przyzwyczaja się do życia w Isolcie. Troska rodziny Eastoffejest dla niej lekarstwem, chociaż Etan, gburowaty kuzyn, z głęboką niechęcią próbuje zburzyć jej spokój.

Podczas gdy napięcia w domu narastają, niepokój w królestwie Isoltyosiąga szczyt. Eastoffe'owiemogą uwolnić króla -ale tylko z pomocą Hollis.

Czy dziewczyna, która straciła wszystko, może postawić los swojej przybranej ojczyzny ponad sekretnymi tęsknotami swojego serca?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Pierwszy tom niekoniecznie zyskał moją sympatię, dlatego też z pewną rezerwą podeszłam do drugiego. Jak się okazało, zupełnie niepotrzebnie. Kompletnie nie spodziewałam się, że Zdradzona tak bardzo mi się spodoba.

Hollis ucieka z nową rodziną. Próbuje przyzwyczaić się do nowego życia. Może liczyć na pomoc rodziny Eastoffe, chociaż Etan niekoniecznie przepada z nową dziewczyną z rodziny. W dodatku w ich kraju wzrasta niepokój. Wszyscy zmagają się ze stratą. Czy Hollis poradzi sobie z nową rzeczywistością?

Byłam miło zaskoczona, że już od samego początku tak bardzo się wciągnęłam w drugi tom. Naprawdę z wielkim bólem serca musiałam odrywać się od lektury. Byłam szczerze zaciekawiona, a relacja Etan’a i Hollis zapewniła mi wiele śmiechu. Nie ukrywam, że na początku Etan jest irytującą postacią – pewny siebie, przystojny, mówi, co myśli. Ale bywały momenty, kiedy przez tą fasadę pewnego siebie mężczyzny, przebijały się milsze cechy.

Hollis odziwo nie działała mi na nerwy. W sumie to jak się zastanowię, to żadna z postaci nie była jakaś irytująca.

Patrząc na całość, to czuć klimat dworu pod każdym aspektem – nie tylko opisy za tym przemawiają, ale również i język, jakim posługują się bohaterowie. Łatwo było się w czuć w to całe życie królewskie.

Nie spodziewałam się, że przepadnę przy tej lekturze. Serio. Jestem tak mile zaskoczona i nie mogę doczekać się kolejnej części, bo zakończenie jest ciekawe.


Tytuł: Zdradzona
Autorka: Kiera Cass
Ilość stron: 384


Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Jaguar.9 komentarzy:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia