7 wrz 2021

Zakręcona znajomość - Justyna Leśniewicz


Niewielka wiejska miejscowość. Roztrzepana singielka. Przypadkowy wczasowicz.

Patrycja to nieco chaotyczna, mieszkająca w małej wiosce trzydziestolatka. Jako że jeszcze nie wyszła za mąż, wśród lokalnej społeczności uważana jest za starą pannę. Fakt ten jest solą w oku jej matki, która naciska, by córka zmieniła stan cywilny. Okazja ku temu trafia się, gdy w okolicy pojawia się tajemniczy Adam.

Umiejętność Patrycji do pakowania się w przedziwne sytuacje sprawia, że ścieżki jej i przystojnego mężczyzny się przecinają. W przeciwieństwie do matki, dziewczyna nie łudzi się jednak, że ta znajomość zakończy się romantycznym „i żyli długo i szczęśliwie”, zwłaszcza że na palcu letnika połyskuje obrączka.

Jakie sekrety skrywa mężczyzna? Czy dziewczyna ulegnie jego czarowi i złamie swoje zasady? A przede wszystkim – jaki wpływ na relację te dwójki będą mieli mieszkańcy wioski?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, iż ta historia tak bardzo mi się spodoba. Całość wypadła naprawdę bardzo fajnie. Od początku nie brakuje humoru, więc jeśli potrzebna Wam jego dawka, to możecie być pewni, że ta historia Wam ją zapewni.

Patrycja, moja imienniczka z resztą, to naprawdę fajna kobieta, którą lubi się już od samego początku. Ja sama z chęcią bym się z nią zaprzyjaźniła i myślę, że z pewnością byśmy się dogadały. Nasz duet byłby wybuchowy :D

Adam może w pierwszym odruchu nie wzbudza pozytywnych emocji, ale przy bliższym poznaniu da się go naprawdę polubić. Ja nie miałam z tym problemu.

Nie nudzimy się. To mogę Wam zapewnić. Przejdziemy przez cały wachlarz emocji, a Autorka pokazuje, jak ważne są one. Przedstawiła nam taką prawdziwą i życiową historię, a takie lubię najbardziej. Nie ma tutaj jakiś udziwnień. 

Zauważyć można również progres w jej warsztacie, co akurat jest dużym plusem. W przyszłości chętnie sięgnę po kolejne jej książki.

Tytuł: Zakręcona miłość
Autorka: Justyna Leśniewicz
Ilość stron: 288

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Plectrum.7 komentarzy:

 1. Myślę, że za jakiś czas sięgnę po ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że ta książka cię pozytywnie zaskoczyła.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, ale mnie zainteresował ten opis, prawdopodobnie dlatego, że mogę utożsamiać się z główną bohaterką ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mówię nie, ale przyznaję, że na razie nie mam jej w planach :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia