9 wrz 2021

A niech to szlag! - Monika Cieluch


Jeden niefortunny incydent w pracy wywraca życie Joanny Sawickiej do góry nogami. Kiedy młoda kobieta traci stanowisko menedżerki restauracji w renomowanym hotelu, postanawia postawić wszystko na jedną kartę i spróbować życia za granicą, a konkretnie – w Londynie. Jako opiekunka czteroletniej Grace Joanna będzie musiała zmierzyć się z wyzwaniami, które do tej pory były jej zupełnie obce. W dodatku problemem okazuje się również ojciec dziewczynki, Timothy Harvey, gburowaty właściciel dużej firmy farmaceutycznej, niepotrafiący pogodzić się ze śmiercią żony. Joanna nie zamierza pozwolić, by Grace wychowywała się w atmosferze pełnej złości i wiecznych pretensji. Postanawia zatem przeprowadzić w ich życiu rewolucję, nie podejrzewając, że sama stanie się jej główną bohaterką…

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Podeszłam do tej historii wyjątkowo ostrożnie, ale muszę przyznać, że miałam niepotrzebne obawy, bowiem lektura była naprawdę zadowalająca.

Nie brakuje tutaj emocji, które gwarantuje nam postać głównej bohaterki. Joannę da się lubić, choć momentami bywała irytująca i denerwująca, ale wydaje mi się, że to bardzo do niej pasowało i inaczej być nie mogło.

Z ciekawością śledziłam poczynania bohaterów, których w większości można polubić. Są różnorodni, ale przecież my, ludzie tacy właśnie jesteśmy.

Moja opinia jest prosta, krótka i na temat - z czystym sercem mogę polecić. Mnie się podobała i myślę, że warto, byście sami się przekonali ;)

Tytuł: A niech to szlag!
Autorka: Monika Cieluch
Ilość stron: 360

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Amare.2 komentarze:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia