25 wrz 2021

Jeśli tylko ty - Klaudia Bianek


Jeśli tylko Ty, pierwszy tom nowej serii Nieobojętność autorstwa Klaudii Bianek, to historia, która nie wydarzyła się naprawdę. I całe szczęście. To byłby potworny skandal.

Agata Targosz, młoda dziennikarka pracująca w gazecie swojego męża, dostaje ważne zlecenie. Ma napisać książkę o człowieku, którego nazwisko nie schodzi z pierwszych stron gazet. Po warunkowym opuszczeniu aresztu Kamil Przybora jest na językach wszystkich. Jego sprawa wciąż czeka na wyjaśnienie, a każdy dziennikarz marzy o tym, by z nim porozmawiać i opisać jego wersję wydarzeń. Ale Kamil nie chce rozmawiać z nikim. Z nikim, oprócz Agaty.

Tylko jej pozwoli poznać prawdę o tym, co przeszedł. Może z demonami przeszłości można walczyć jedynie we dwoje?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Z twórczością Autorki mam różnie – pozycje, które do tej pory przeczytałam wypadają w mojej ocenie średnio bądź bardzo średnio, ale zawsze daję jej szansę. Lubię śledzić rozwój Autorów. Do tej pory sięgałam po jej młodzieżówki, ale skoro miał się pojawić pierwszy tom nowej serii obyczajowej, postanowiłam spróbować. I mogę śmiało powiedzieć,  że obyczajówka wychodzi jej o wiele lepiej niż młodzieżówka!

Co prawda lektura może nie była jakaś super porywająca, ale udało jej się mnie zaciekawić. Może nie było efektu wow, że aż trudno było się oderwać od lektury, ale było dobrze. Historia Kamila jest inspirowana głośną sprawą Tomasza Kolendy. Myślę, że dobrze udało jej się oddać swój pomysł. Praca Agaty nad reportażem była wiarygodna, a wszystko zostało uzupełnione historią, przemyśleniami i odczuciami Kamila.

Czytało się dobrze. Historię poznajemy z perspektywy Agaty i Kamila. Tak jak wspomniałam wcześniej – może wow nie było, ale wypada dobrze. Autorka serwuje nam ciekawy koniec, więc myślę, że po następny tom również sięgnę.


Tytuł: Jeśli tylko ty
Autorka: Klaudia Bianek
Ilość stron: 344Czytaliście już może?

4 komentarze:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia