5 wrz 2021

Król Midas - Magdalena Szweda


Leonardo Binenti miał wszystko, na czym mu zależało: władzę, szacunek i pieniądze. Pracował na to wiele lat dopingowany przez zemstę i rozgoryczenie. Kiedy budował swoje imperium, krew lała się strumieniami. Z czasem nazwano go królem Midasem, bo wszystko, czego dotknął, zamieniało się w złoto. Nikt nie pytał, za jaką cenę.

Emily Carter przez całe życie miała pod górkę. W dodatku jej brutalny chłopak zamieniał każdy jej dzień w piekło. Jednak dopiero gdy dowiedziała się, że jest w ciąży, zdobyła się na odwagę, aby zmienić swój los. Ucieczka okazała się trudniejsza, niż przypuszczała. Do urzeczywistnienia planu kobieta potrzebowała pieniędzy, a jedyną osobą, która mogła jej pomóc, był jej brat.

Drogi Emily i Leonardo przecinają się w więzieniu, gdzie on odsiaduje wyrok, a ona przychodzi odwiedzić brata. To spotkanie zapoczątkuje całą lawinę wydarzeń w życiu Emily. Czy zmieni je na lepsze, czy może kobieta przekona się na własnej skórze, jaki smak ma łaska króla Midasa?

Opis pochodzi od wydawcy.

***

Mam mieszane uczucia co do tej lektury – niby mi się podobało, ale jest jakieś „ale”. Owszem, nie możemy narzekać na nudę, bo co chwilę coś się dzieje. Autorka faktycznie zadbała o akcję, ale…No nie jestem po prostu do końca przekonana. 

Emily i Leonardo nie są złymi postaciami, chociaż on czasami zachowywał się jak nie powiem kto. Nie powiem, Emily czasami też mnie zirytowała, ale dało się ich przeżyć. 

Ogólnie nie jest źle, ale nie pozostawia też wrażenia „wow”, by się zachwycać tą historią i polecać ją na każdym kroku. 

Czytaliście może?

Tytuł: Król Midas
Autorka: Magdalena Szweda
Ilość stron: 348

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe.9 komentarzy:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia