15 lut 2021

The Arrowood Brothers. Tom 1 Wróć do mnie - Corinne Michaels PRZEDPREMIEROWO


Jedna noc sprzed ośmiu lat na zawsze odmieniła jego życie.

Ocaliła mnie tamtej nocy osiem lat temu.

Żadnych imion.

Żadnych obietnic.

Tylko dwoje nieszczęśliwych ludzi, desperacko pragnących ukoić swój ból i żal.

Rankiem zniknęła i zabrała z sobą cząstkę mnie. Tego dnia pojechałem na obóz dla rekrutów. Przysiągłem sobie, że nigdy nie wrócę do Pensylwanii.

Wracam tam jednak, by pochować znienawidzonego ojca. Liczę, że razem z braćmi pozbędę się zaniedbanej farmy pełnej złych wspomnień, które chciałem wyprzeć z pamięci.

I wtedy odnajduję JĄ. Jeszcze piękniejszą niż zapamiętałem. Ma dziecko. Najbardziej uroczą istotę, jaką znam.

Mimo upływu lat moje uczucia nie zmieniają się ani trochę. Tym razem robię wszystko, by ją zatrzymać, ale kiedy wychodzą na jaw bolesne tajemnice sprzed lat, boję się, że ona znowu odejdzie…

"Wróć do mnie" to część pierwsza najnowszej serii romansów zatytułowanej "The Arrowood Brothers". Bohaterami tej czteroczęściowej opowieści są bracia Connor, Declan, Sean i Jacob Arrowoodowie. Po śmierci znienawidzonego ojca wracają w rodzinne strony, by wypełnić jego ostatnią wolę. Każdego z nich czeka konfrontacja z przeszłością i własnymi uczuciami.  Każdy musi podjąć decyzję, która radykalnie odmieni jego życie.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. 

***

Z wielką ekscytacją sięgałam po tę książkę, bowiem twórczość Autorki uwielbiam. I tak jak przypuszczałam, historia pochłonęła mnie już od pierwszych stron.

Muszę przyznać, że od dawna nie czytałam książki od strony do strony - w końcu poczułam to coś przy Wróć do mnie. Nie było strony, którą bym ominęła. Polubiłam się z bohaterami i naprawdę im kibicowałam.

Można by pomyśleć, że z całego rodzeństwa to Connor'owi oberwało się najbardziej od życia w domu. Jako ostatni mógł z niego uciec. Musiał znosić ojca pijaka, który odreagowywał na synach za pomocą przemocy. Owszem, Connor mógł liczyć na rodzeństwo - bracia chronili go jak tylko mogli. Tuż przed wyjazdem jeden wieczór odbił się na nim i zapadł głęboko w pamięci. 

A to wszystko za sprawą Ellie, która ponownie staje przed nim kilka lat później.

Ten wieczór również pozostał w jej pamięci, bowiem w końcu poczuła to, co powinna poczuć przy przyszłym mężu. Z Connor'em nie znali swoich imion, rano już się nie spotkali, więc Ellie zrobiła to, co do niej należało. Założyła rodzinę, mając nadzieję, że jej mąż jednak się zmieni. Cóż, tak się nie stało. Dręczona psychicznie, fizycznie stała murem za córką. Ellie ma jednak dość i w końcu chce coś z tym zrobić. Ponowne pojawienie się Connor'a w jej życiu wcale go nie ułatwia. Wszystkie wspomnienia wracają.

Fabuła opiera się jeszcze na powrocie braci Arrowood do rodzimej farmy. Nie chcę jednak za dużo zdradzać, bo to taka trochę grubsza i bardziej pokręcona sprawa, ale mogę jedynie zdradzić, że ich ojciec mści się na nich nawet po śmierci. Aż sama miałam ochotę mu walnąć, pomimo że umierającego się nie kopie, czy jakoś tak.

Autorka słynie z tego, że nie ułatwia życia bohaterom. Lubi rzucać im kłody pod nogi i tak samo dzieje się tutaj. Zrzuca na nich bomby emocjonalne. Stawia przed nimi wyzwania, ale przede wszystkim daje drugą szansę na prawdziwe szczęście. Na odkupienie i wybaczenie. Daje możliwość posiadania prawdziwej rodziny.

Od samego początku czyta się bardzo dobrze. Przeczytałam od deski do deski. Rozdziały są krótkie, pisane z perspektywy Connor'a i Ellie. Język łatwy i prosty w odbiorze. Dialogi między bohaterami w porządku. Autorka świetnie oddała także ich emocje. Na koniec daje również zarys historii kolejnego z braci i już teraz nie mogę się doczekać, aż będę mogła przeczytać następny tom :D.

Tytuł: Wróć do mnie
Seria: The Arrowood Brothers
Autorka: Corinne Michaels
Data premiery: 17.02.2021
Ilość stron: 415

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu MUZA.12 komentarzy:

 1. Mnie również bardzo spodobała się ta historia i czekam na historie kolejnych braci. Niebawem recenzja 😉

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam tę książkę, ale jeszcze nie miałam okazji do niej zajrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze jej nie czytałam ❤

  OdpowiedzUsuń
 4. Tym razem nie jestem zainteresowana tą powieścią.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 5. Po opisie wydawcy czułam że to będzie petarda. Zabieram się do czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Może w przyszłości przeczytam :) Brzmi jak typ książek, po które sięgam, gdy nie mam ochoty na nic szczególnie wymagającego.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia