10 lut 2021

Flying high - Bianca Iosivoni


Hailee skrywała tajemnicę. Mroczną i ponurą, o której nikt nie wiedział i nikt nie powinien się dowiedzieć. A już na pewno nie Chase. Hailee nie chce już dłużej udawać. Wpadła po same uszy, wbrew wszelkim swoim wcześniejszym planom. Wbrew temu, że od pierwszej sekundy, kiedy przed nim stanęła, była przekonana, że straci Chase’a. Ale każdym uśmiechem i każdym dotykiem chłopak coraz bardziej podbijał jej serce. Może jednak Hailee i Chase mają jakąś szansę? A może przeciwnie – muszą zdać sobie sprawę, że czasami nawet miłość nie wystarcza, aby dwoje ludzi mogło być razem?

Kontynuacja historii Hailee i Chase’a znanej czytelnikom z "Falling Fast".

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Pierwszy tom nie zrobił na mnie super wrażenia, dlatego też bałam się, że przy kontynuacji będę mieć podobne odczucia. Tym czasem czytało mi się dużo lepiej.

Hailee postanawia nie zrobić tego, co planowała. Nie chcę pisać, o co dokładnie chodziło, co by Wam nie spojlerować. Dlatego też muszą wystarczyć Wam ogólniki.
Jest przerażona faktem, że teraz będzie musiała stawić czoło życiu, pamiętając o tym, co zamierzała zrobić. Nie spodziewała się, że Chase wraz z przyjaciółmi i tak przy niej zostaną - będą ją wspierać i dodawać otuchy.

Smutne jest to, że rodzice dziewczyny zareagowali dopiero po jej liście. Zgadza się z nimi wrócić do domu, ale prawda jest taka, że tam się dusi, a jej myśli wciąż krążą wokół Chase'a.

Drugi tom to tak naprawdę historia tego, jak Hailee radzi sobie ze swoimi problemami, które nie znikną jeszcze przez długi czas. Odkrywa na nowo sens swojego życia, które trwa pomimo tęsknoty za najbliższą osobą. Musi w między czasie zaakceptować uczucia, jakie się w niej pojawiają. Nie tylko względem chłopaka, ale i jej rodziców. Nie jest to lekka lektura, bowiem porusza naprawdę ważny temat, który wciąż jest aktualny.

Chyba dawno nie pisałam tak tajemniczej opinii. Myślę jednak, że jest to koniecznie, bo chciałabym, abyście sami sięgnęli po tę serię. Może pierwszy tom w moim odczuciu nie należał do najlepszych, to jednak całość naprawdę jest warta uwagi.

Tytuł: Flying high
Autorka: Bianca Iosivoni
Ilość stron: 380

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Jaguar.15 komentarzy:

 1. Muszę przeczytać pierwszy tom, skoro drugi czyta się lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To dobrze. że kontynuacja okazała się znacznie lepsza.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam pierwszej części, więc wszystko przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 4. Najczęściej to pierwszy tom danej serii jest najlepszy. Fajnie że książka sprostała twoim oczekiwaniom 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Z chęcią sięgnę po pierwszy tom, nawet jeśli nie był najlepszy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze nie czytałam pierwszego tomu. Wczoraj wyszła nowa seria autorki napisana w duecie, która bardziej mnie ciekawi.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo podobały mi się te książki <3 Świetnie się na nich bawiłam!

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia