24 lut 2021

Dlaczego król elfów nie znosił baśni - Holly Black, Rovina Cai


Kiedy Cardan, Najwyższy Król z Elfhame był tylko wzgardzonym przez starsze rodzeństwo królewiątkiem i nocował w stajni, usłyszał historię chłopca, który miał serce z kamienia. Czy opowiedziano mu baśń o nim samym? Czy słowa trollowej wiedźmy, podobnie jak ponura przepowiednia nadwornego astrologa, stanowią zapowiedź jego niezwykłego losu i haniebnego końca? 

Baśń ta jeszcze niejednokrotnie przewinęła się przez jego życie, aż w istocie miała zadecydować o jego życiu – lub śmierci. 

W tej bogato ilustrowanej książce poznajemy nieznane, smakowite szczegóły z młodości Cardana i oglądamy go z zupełnie nowej strony. Wyjątkowy prezent od Holly Black dla tych, którym niestraszna elfowa magia!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Kiedy przyszła do mnie ta książka, doznałam szoku - pozytywnego! Nie spodziewałam się, że będzie ona tak pięknie wydana. Już nie wspominając o wnętrzu i ilustracjach, które towarzyszą historii. Do tej pory, kiedy po nią sięgam, nie mogę się napatrzeć.

Ta książka to zbiór krótkich opowieści, które same sobie zawierają baśnie, jakie wcześniej usłyszał Cardan. Przy okazji poznajemy jego historię. Dowiadujemy się, jak minęła mu młodość. Widzimy go z innej strony.

To co bardzo mi się podobało to fakt, że te historie są króciutkie i w dodatku bogato ozdobione w ilustracje. Całość prezentuje się po prostu ślicznie i zjawiskowo. 

Jeśli chodzi o język i styl to są one charakterystyczne dla Autorki. Czytało mi się bardzo dobrze i szybko. Od samego początku byłam bardzo zaciekawiona. Z początku żałowałam, że książka jest tak krótka, ale po zastanowieniu się stwierdziłam, że jest jednak idealna.

A tak prezentuje się wnętrze: Znacie serię Okrutny książę Holly Black? Jeśli tak, to ta książka jest idealnym dodatkiem i zwieńczeniem serii. Jeśli jednak jeszcze nie czytaliście, to zachęcam do nadrobienia :)

Tytuł: Dlaczego król elfów nie znosił baśni
Autorka: Holly Black, Rovina Cai (ilustracje)
Ilość stron: 192

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Jaguar.14 komentarzy:

 1. Zgadzam się - wnętrze jest przepiękne <3 Byłam zachwycona ilustracjami oraz lepszym zaprezentowaniem Cardana!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie wydana książka, choć gatunek zdecydowanie nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wciąż mam do narobienia twórczość tej Autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jeszcze nie poznałam tej serii. Może kiedyś się na nią skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mój gatunek, ale dla mojej siostrzenicy jak najbardziej tak 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. To nie jest książka dla mnie, ale wydanie bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja dalej nie poznałam twórczości autorki, ale myślę, że zacznę od jej książki, którą mam w domu.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia