18 lis 2019

Under a different sky & Waiting for the sun - Lindsey Iler


Nick był szaleńczo zakochany w Mii - pierwsza prawdziwa miłość, która niestety, nie była im dana na długo, bowiem Mia zachorowała na raka. Walczyła dzielnie, ale przegrała tę walkę. Nick nie potrafi sobie poradzić ze stratą dziewczyny. Odreagowuje w najgorszy sposób - odpycha od siebie bliskich, a dziewczyny zaczyna traktować jak przedmioty potrzebne do seksu. Przyjaciele patrzą na jego zachowanie z przymrużeniem oka i tłumaczą sobie, że przechodzi przez ciężki okres. Jedynie Hannah, przyjaciółka zmarłej dziewczyny Nick'a, stara się mu przemówić do rozsądku i być obok niego wtedy, kiedy tego potrzebuje.
Tyle, że żadne z nich nie spodziewa się tego, że mogą na siebie spojrzeć w inny sposób niż jak na przyjaciół. Bo jak to będzie wyglądać? Dopiero co zmarła wielka miłość Nick'a a on znajduje sobie pocieszenie w jej najlepszej przyjaciółce?

Ale czy serce da się oszukać? Czy po tak wielkiej stracie można ruszyć na przód i na nowo się zakochać?

Under a different sky to początek historii tej dwójki. Zaczyna się od pogrzebu Mii, na którym Nick pokazuje się z tej gorszej strony, choć tak naprawdę on po prostu cierpi.
Pierwsza część to tak naprawdę to jak Nick próbuje odnaleźć się w nowej sytuacji. Po śmierci Mii hokej jest wszystkim, co ma. Jest świetnym graczem, jest przystojny, więc łatwo znajduje sobie panny do łóżka, bo w ten sposób radzi sobie z bólem. Przyjaciele tłumaczą sobie jego zachowanie tym, że cierpi, ale Hannah nie chce, by w taki sposób sobie z nim radził.

Hannah złożyła pewną obietnicę Mii - obiecała jej zaopiekować się Nick'iem i stara się to robić, choć na początku wydaje się to być trudne. Zwłaszcza, że z czasem zauważa, że zaczyna patrzeć na niego jak nie na zwykłego kumpla, a kogoś więcej. Zaczyna jej to mieszać w głowie - z resztą nie tylko jej. Chemia między nimi szybko się pojawia, ale obydwoje zgodnie twierdzą, że reszta nie zrozumie tego, co się dzieje między nimi, więc to wszystko ukrywają. Ale nie tylko to, bo tak naprawdę zarówno Nick, jak i Hannah, mają przed sobą inne sekrety, które mogą zniszczyć to, co właśnie tworzą.


Waiting for the sun to z kolei dalsze losy tej dwójki po tym, jak na jaw wychodzi tajemnica Hannah, którą skrywała przed Nick'iem. Z resztą, nie tylko o tą jedną chodzi, bowiem później Nick również do czegoś się przyznaje. W sumie to tak naprawdę to w drugiej części mowa o wielu tajemnicach, które bardzo mieszają w życiu Hannah i Nick'a, którzy postanawiają dać sobie spokój ze swoją relacją, ale w rzeczywistości - nie potrafią odpuścić. Walczą również z konsekwencjami tego, iż wszyscy wokół dowiedzieli się o ich relacji i większości nie podoba się to.

Czy Nick i Hannah wybaczą sobie to, co przed sobą ukrywali? Czy dadzą sobie szansę na szczęście? Uratują siebie nawzajem?

Styl autorki jest bardzo fajny i przyjemny. Czyta się szybko, narracja prowadzona jest z perspektywy Hannah i Nick'a. Świetnie oddała to, co czują bohaterowie.

Mam cichą nadzieję, że kiedyś te dwa tytuły pojawią się po polsku, bo są naprawdę warte uwagi.

Under a different sky i Waiting for the sun to historia pełna bólu, o stracie kogoś bliskiego, ale także walka o to, by ruszyć na przód i być szczęśliwym. Nikt nie każe zapominać o tym, co było, bo to właśnie te wspomnienia kształtują nas jako człowieka.

Za możliwość lektury dziękuję Autorce.

P.S. Przeglądałam sobie inne tytuły tej Autorki i patrzcie, co znalazłam:

:D27 komentarzy:

 1. to chyba jednak seria nie dla mnie :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli książki zostaną u nas kiedyś wydane to je przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Historia bardzo kusząca, ale szkoda, że jedna z bohaterek umiera. Niestety ja muszę poczekać na tłumaczenie - jeśli kiedyś będzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak na dobrą sprawę to nawet jej nie poznajemy, jedynie z opowieści pozostałych :c

   Usuń
 4. Wydaje się ciekawą książką. A co do okładek, to nie lubię ich powielania, bo to wprowadza w błąd.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przypuszczam, że polscy czytelnicy będą mieli szansę zapoznać się z tą historią.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niby seria nie dla mnie, a jednak coś mnie kusi, by poznać tą historie.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakoś mnie nie przekonuje ta seria :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Brzmi ciekawie, ale mam chyba zbyt dużo książek do przeczytania w tej chwili. 😅

  OdpowiedzUsuń
 9. A chętnie bym ją przeczytała w polskiej wersji językowej :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Chyba to dobry sposób na naukę języka obcego, takie tłumaczenie książek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej czytanie, bo czytając zagraniczną książkę nie tłumaczymy sobie każdego słówka, którego nie znamy :)

   Usuń
 11. Z wielu względów nie jestem w stanie przeczytać tej serii, ale czuję że jest dobra ;)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia