20 lis 2019

RAW FAMILY. TOM 2 DIRTY - Aurora BelleKażdy sądzi, że Alejandra ma cudowne życie. W końcu jest żoną wielkiego Dino Gambino, a córką Eduardo Castillo. Księżniczka mafii. Nikt jednak nie ma zielonego pojęcia, że jej codzienność to piekło, a jej mąż nie jest taki, za jakiego wszyscy go uważają. Nie wiedzą, jakie piekło przeżywa codziennie we własnym domu. Dlatego kiedy pojawia się okazja na wyrwanie się z tego piekła, Alejandra się nie waha i podejmuje decyzję, która będzie kosztować ją własne życie.

I w tym momencie pojawia się Julius - w samym środku całego zamieszania. Julius stanowi prawo, wszyscy darzą go szacunkiem i nie podoba się to, że jego kolejną ofiarą jest osoba z przypadku. Uratował Alejandrę, która go oszukała. Stała się celem wszystkich. Była martwa.

Kto pierwszy ją dorwie? Bo Julius również zamierza ją znaleźć.

***

Pierwszym tomem RAW byłam zachwycona i przyznaję, że miałam duże oczekiwania wobec kolejnego tomu. Odetchnęłam z ulgą, kiedy zaczęłam czytać tę część, bowiem już po kilku stronach znów przepadłam w historii.

Alejandra jest księżniczką mafii. Wszyscy ją szanują, bo jest żoną wielkiego Dino. Wychowywała się w surowej rodzinie, gdzie ofiara na rzecz rodziny jest codziennością. Tym właśnie było dla niej małżeństwo z Dino - poświęceniem. I choć z początku było kolorowo i była szczęśliwa, tak po ślubie wszystko się zmieniło. Znalazła się w prawdziwym piekle.
Wcale nie była szanowana. Nie miała nic do powiedzenia. Musiała na wszystko przytakiwać, udawać, że kocha swojego męża, a kiedy zrobiła coś nie po jego myśli - obrywała. Nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Była też gwałcona, pozbawiona możliwości spędzania czasu z rodziną. A nie daj Boże ktoś przypadkiem się do niej uśmiechnął... Straciła cząstkę siebie.

Dlatego kiedy nadarza się okazja, by pozbyć się tego mężczyzny ze swojego życia, Alejandra nie waha się. Podejmuje ogromne ryzyko, bowiem w tym momencie sama siebie skazuje na śmierć. Nie jest tego świadoma, ale kiedy do niej dociera to, co się dzieje, jest nawet pogodzona ze swoim losem. Nie spodziewa się jedynie, że Julius okaże się być jej wybawieniem.

Julius w poprzednim tomie był przedstawiony jako ktoś straszny - przynajmniej ja to tak odebrałam wtedy. Tajemniczy, surowy, nie mówi zbyt wiele. A tutaj poznajemy go z innej strony. Współpracuje z Ling. Wymierza sprawiedliwość, zabijając. Wbrew pozorom potrafi powiedzieć więcej niż kilka słów. On sam jest oczarowany Alejandrą i choć ta pakuje się w duże kłopoty, to mężczyzna ma przeczucie, że ta kobieta coś skrywa, a prawda może być bolesna. Widzi to w jej spojrzeniu. Nie spodziewa się też, że przepadnie dla niej i posunie się do pewnych kroków, by ją ratować. Nie sądziłam, że go polubię, ale tak. Zdecydowanie mogę powiedzieć, że go lubię.

Pojawia się też tutaj Ling, którą znamy z pierwszego tomu. Dalej jest wredną, zimną kobietą, żeby nie nazwać jej gorzej, ale prawda jest taka, że ma za sobą ciężkie życie i jest pogubiona. Nie zaznała szczęścia, nie wie, co to jest. Nie przyszłoby mi jednak do głowy, że pod koniec tak bardzo namiesza a to wszystko z powodu zazdrości. Jestem ciekawa, jak się potoczą jej losy w kolejnym tomie.

I wiecie, kto tu się jeszcze pojawia? Twitch! Tak, Twitch :D Końcówka pierwszego tomu nas utwierdziła, że jeszcze o nim usłyszymy i powiem szczerze, że zaciekle śledziłam jego przygody i cieszę się, że wszystko poszło po jego myśli. A uwierzcie mi, dużo faktów z nim związanych wychodzi na jaw :D

Czytało się po prostu super. Styl jest dobry, łatwy w odbiorze, a co za tym idzie - kartki same się przewracają. Tak jak wspomniałam na początku, szybko się wciągnęłam i ten tom skończyłam w dwa wieczory. Ciężko było się oderwać, co chwilę coś się działo :)

DIRTY utrzymuje poziom poprzedniego tomu. Po prostu musicie sięgnąć po tę serię - uwierzcie mi, nie będziecie się nudzić. Postaci nie pozwolą Wam na to. To nie tylko historia o mafii i brudnej robocie. To także ból, poświęcenie, odnalezienie siebie i walka o lepszy dzień i prawdziwego siebie.

Tytuł: DIRTY
Seria: RAW FAMILY
Autorka: Aurora Belle
Ilość stron: 428

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe.

26 komentarzy:

 1. Nie czytałam poprzedniego tomi i na razie nie planuję czytać tej serii.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już nie mogę doczekać się trzeciego tomu tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym poznać tę serię, bo kręcą mnie wątki mafii 😁

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, jest świetna xd nie sądziłam, że tak bardzo mi się spodoba :D

   Usuń
 4. Również bardzo polecam całą serię :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam wcześniejszego tomu. Może kiedyś zapoznam się z obiema książkami :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam jeszcze do nadrobienia pierwszą część cyklu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Chciałabym kiedyś przeczytać tę serię. Nie wiem czy w najbliższym czasie mi się to uda, ale będę o niej pamiętać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Polecę tą serię koleżance :) Pozdrawiam!
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Dawno nie czytałam tego gatunku :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Może się skuszę w któryś zimowy, długi wieczór przy kubku grzanego wina :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Muszę sięgnąć po całą serię :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Rozejrzę się za pierwszym tomem :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Będę musiała przeczytać pierwszy tom skoro w kolejnym też przepadłaś - to dobry znak! 😀

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam słabość do takich książek :D

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia