4 paź 2019

Little Jack - Lilly Atlas
Holly przez swój nastoletni okres żyła pod kontrolą ojca policjanta oraz nadopiekuńczej matki. Kończąc dwadzieścia lat, w końcu przeprowadza się do własnego apartamentu, mając nadzieję, że zacznie żyć nowym, własnym życiem. Nie ma jednak pojęcia, że jej rodzice wcale nie zamierzają przestać jej kontrolować. Nie chcą bowiem stracić kolejnego dziecka.

Little Jack wiedzie w miarę spokojne życie, będąc członkiem klubu motocyklowego, Hell's Handlers MC. Nie interesują go poważniejsze związki, zadowoli się co najwyżej przygodą na jedną noc. I choć wygląda na takiego, co lubi być niegrzeczny, to w rzeczywistości potrafi być gentelman'em. I w ten o to właśnie sposób spotyka Holly - pomaga jej wnieść ciężkie kartony. Oczywiście, od razu wpada mu w oko, ale zdaje sobie też sprawę, że nie powinien ją mieszać w swoje życie, bowiem walczy z przeszłością.

Ale chemia między tą dwójką szybko staje się wyczuwalna i ciężko im się oprzeć. LJ stara się trzymać z daleka od Holly, zwłaszcza, że nowy szeryf w mieście to ojciec jej sąsiadki, który planuje pozbyć się klubu z miasta.

***

Zaczynając lekturę, sądziłam, że będzie to coś słabego, a tym czasem dostałam fajną historię :D. Dla odmiany zacznę od stylu, póki pamiętam, co chcę napisać. Narracja jest trzecio osobowa, z czym chyba ostatnio rzadko się spotykam. Czy to przy polskich książkach, czy zagranicznych. Zazwyczaj narracja jest ze strony bohaterów. Trochę dziwnie było mi się przestawić, ale tak to było ok. Rozdziały są trochę dłuższe niż standardowo, język też jest bardziej wymagający, ale wbrew pozorom czytało mi się bardzo dobrze. Autorka potrafiła oddać emocje bohaterów i w świetny sposób przedstawiła problemy, z jakimi zmagają się LJ i Holly.

Holly jest poukładaną osobą i marzy o otwarciu własnej piekarni. Uwielbia piec, ale po przeprowadzce nie ma do tego możliwości, choć się nie poddaje. Walczy o swoje marzenia.
Przeprowadzka to dla niej nowy etap życia - w końcu nie mieszka z rodzicami, którzy kontrolowali jej ruch na każdym kroku. Z jednej strony nie ma co się dziwić, bowiem w wieku 13 lat (jak dobrze pamiętam) została zamordowana siostra bliźniaczka Holly. Minęło już kilka lat, Holly jest dorosła i rodzice wciąż boją się o jej życie. Wtrącają się w każdej możliwej sytuacji, posuwają się do chorych czynów, a jej ojciec przechodzi samego siebie.

LJ...LJ wydaje mi się, że niczym się nie wyróżnia. Taki tam członek klubu motocyklowego. Pracuje, żyje sobie, czasem zaliczy panienkę na noc...I zmaga się również z przeszłością, która dokucza mu na co dzień. Taki trochę samiec alfa, ale potrafi również dobrze zachować się w stosunku do kobiety. Holly od razu wpada mu w oko i choć jego myśli są niegrzeczne, to nie traktuje jej jak kolejnej zdobyczy. Ma szacunek.

Chemię między tą dwójką szybko można wyczuć, ale problem się pojawia, kiedy LJ szybko się orientuje, że nowy szeryf w mieście to ojciec Holly, który ma coś do motocyklistów i próbuje pozbyć się ich z miasta. Holly oczywiście nie zamierza się poddawać, ani pozwolić ojcu na to, by niszczył jej przyszłość.

Naprawdę starałam się zrozumieć zachowanie rodziców Holly, ale ojciec przeszedł samego siebie. Spojlerować nie będę - musicie sami przeczytać. Pewnie już dużo wcześniej się zorientujecie jaki to jest typ, ale pod koniec to po prostu masakra.

To nie jest tylko kolejny romans. LJ ma problem. Duży i poważny i próbuje sobie sam z nim poradzić. Holly jest świadkiem tych problemów, ale nie ucieka i walczy za dwoje. Walczy też o swoje życie - życie bez toksycznych rodziców.

Ogólnie rzec biorąc, to ta historia jest świetna :) Koniec końców cieszę się, że na nią się natknęłam :) I chociaż to kolejny tom, to historię tej dwójki można śmiało czytać osobno :)

Tytuł: Little Jack
Seria: Hell's Handlers MC Tom 6
Autorka: Lilly Atlas
Format: e-book

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Autorce.


24 komentarze:

 1. Sama nie wiem. Przynajmniej nie muszę zapoznawać się z resztą tytułów z serii, bo jest to szósty tom.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że poszczególne tomy można czytać osobno.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ogromnie zainteresowałaś mnie tą książką, dlatego bardzo się cieszę, że mogę przeczytać ją jako odrębny tom. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Do tej pozycji jakoś mnie mnie ciągnie. 😉

  OdpowiedzUsuń
 5. Od czasu do czasu lubię takie historie, więc chętnie się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam tej serii, ale cieszę się, że nie trzeba czytać je po kolei z pewnością spróbuję dać szansę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Brzmi super! Nie słyszałam wcześniej o tej książce, ale opisałaś ją w taki sposób, że zdecydowanie mam ochotę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zaciekawiła mnie ta książka. Myślę, że mogłaby mi się spodobać. Nie wiem kiedy ja przeczytam te wszystkie książki. :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Dobrze, że można czytać ten tom niezależnie od wcześniejszych części serii, chociaż osobiście wolałabym zacząć ten cykl od początku.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia