7 paź 2019

Bezlitosna siła. Tom 2 Polluks - Agnieszka Lingas-ŁoniewskaPolluks ma za sobą ciężką przeszłość, która w większej mierze go ukształtowała. Woli szybki seks od poważniejszych związków. Jego wzrok jest tak bardzo przerażający, że wszyscy odpuszczają, kiedy spojrzą mu w czarne oczy. Wszyscy się go boją.

Ale nie Martyna. Prowadzi fundację FemiHelp, w której wsparcie znajdują kobiety doświadczone przemocy ze strony agresywnych mężczyzn. Ona sama również przeszła przez własne piekło i stała się o wiele silniejsza. Jest też najlepszą przyjaciółką Kastora, z którym Polluks walczy w podziemiach.

Polluks nie przypuszczałby, że ktoś może być w stanie go jeszcze pokochać. Uważa siebie za potwora a żadna kobieta nie zasługuje na to, by nieść na barkach takie brzemię. Ale Martyna jest uparta i łatwo się nie poddaje. A Patryk w końcu jej ulega...

Czy ich związek przetrwa swoją próbę?

***

Z czytaniem drugiego tomu już tak nie zwlekałam :D Do tej pory ubolewam, że tak długo zabierałam się za czytanie Kastora. Seria jest naprawdę świetna, a Polluksa czytało mi się tak samo dobrze, a nawet lepiej!

Polluks, czyli Patryk, to taki mroczny facet. Chce odegrać się na człowieku, który go zniszczył. To, co planuje zrobić, jest straszne i z pewnością sprawi, że zostanie stracony na zawsze. Zdaje sobie sprawę, że jego bagaż doświadczeń jest okropny i dlatego też nie chce żadnej kobiety. Nie chce jej obarczać swoimi problemami. W dodatku uważa, że jest porąbany (grzecznie pisząc) i nie zasługuje na miłość.

Martyna to świetna babka, pomaga innym dziewczynom i jest świetna w tym, co robi, chociaż sama przeszła przez piekło. Od kilku lat ciągnie ją do Patryka, ale ten albo tego nie widzi, albo jest ślepy. Przyznaje się sama przed sobą, że jest w nim zakochana i kiedy robi jakiś krok na przód, to ma wrażenie, że cofa się o kolejne dwa. Nie zamierza jednak się poddawać, bo to uczucie jest silne, a widzi, że Patryk sam nie da rady z tym walczyć.

Ich relacja jest trudna, wybuchowa, dynamiczna. Ale co najważniejsze - powoli się w niej odnajdują. Choć Patryk wiele razy ma ochotę uciec, to Martyna tak łatwo się nie poddaje. Jest gotowa go przyjąć takim, jaki jest.

Pojawiają się również bohaterowie z poprzedniej części - Konrad (Kastor), Anita, czy Konrad, a także inni.
Klub oraz podziemie również nie zostało pominięte i często są to miejsca wydarzeń. No i oczywiście fundacja :)

Polluks to świetna część. Porusza przemoc nie tylko wobec kobiet, ale i w wychowywaniu dzieci. Trudna przeszłość próbuje zapanować nad teraźniejszością, ale przy pomocy najbliższych jesteśmy w stanie przezwyciężyć swoje demony.

Ja już nie mogę doczekać się kolejnego tomu :D Znacie tę serię?

Tytuł: Polluks
Seria: Bezlitosna siła
Autorka: Agnieszka Lingas-Łoniewska
Ilość stron: 300


Za możliwość lektury dziękuję Wydawnictwu Burda Media Polska.30 komentarzy:

 1. Ja już nie mogę się doczekać kolejnego tomu tej tetralogii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej serii, i nie znam jeszcze pióra autorki. Na pewno to zmienię tylko nie wiem kiedy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy tom bardzo mi się podobał, więc muszę sięgnąć po kontynuację :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fabuła mi się podoba, lubię książki podobnego typu. Gorzej z autorką, raz się rozczarowałam i trudno mi teraz się przełamać , ale spróbuje jeszcze raz zmierzyć się z twórczością pisarki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam sięgnąć, ta seria jej się udała, a nie wszystkie książki tej autorki też mi się podobają :) Dlatego tak długo zwlekałam xD

   Usuń
 5. "Kastor" już czeka na nie aż się za niego zabiorę, a "Polluksa" też będę chciała przeczytać 😉

  OdpowiedzUsuń
 6. Serię kojarzę, ale nie miałam okazji czytać. Przyznam szczerze, że recenzje drugiego tomu bardziej zachęcają mnie, by sięgnąć po ten cykl.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytam komentarze i widzę, że seria na "czasie' ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam jeszcze do nadrobienia tom pierwszy. 😊

  OdpowiedzUsuń
 9. Od dawna nie czytam takich powieści, inne gatunki skradły moje serce :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Muszę jeszcze nadrobić pierwszy tom, ale brzmi ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chciałabym poznać tę serię. Myślę, że mogłaby mi się spodobać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Pierwszy raz słyszę o tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Widząc tytuł poluks nie spodziewałąm się takiej tematyki. Obstawiałam raczej coś o kosmosie :D. Brzmi ciekawie, lubię romantyczne książki, a zwłaszcza takie cięższe, niełatwe miłości. W wolnej chwili się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 14. i am ERIC BRUNT by name. Greetings to every one that is reading this testimony. I have been rejected by my wife after three(3) years of marriage just because another Man had a spell on her and she left me and the kid to suffer. one day when i was reading through the web, i saw a post on how this spell caster on this address AKHERETEMPLE@gmail.com have help a woman to get back her husband and i gave him a reply to his address and he told me that a man had a spell on my wife and he told me that he will help me and after 3 days that i will have my wife back. i believed him and today i am glad to let you all know that this spell caster have the power to bring lovers back. because i am now happy with my wife. Thanks for helping me Dr Akhere contact him on email: AKHERETEMPLE@gmail.com
  or
  call/whatsapp:+2349057261346


  i am ERIC BRUNT by name. Greetings to every one that is reading this testimony. I have been rejected by my wife after three(3) years of marriage just because another Man had a spell on her and she left me and the kid to suffer. one day when i was reading through the web, i saw a post on how this spell caster on this address AKHERETEMPLE@gmail.com have help a woman to get back her husband and i gave him a reply to his address and he told me that a man had a spell on my wife and he told me that he will help me and after 3 days that i will have my wife back. i believed him and today i am glad to let you all know that this spell caster have the power to bring lovers back. because i am now happy with my wife. Thanks for helping me Dr Akhere contact him on email: AKHERETEMPLE@gmail.com
  or
  call/whatsapp:+2349057261346

  OdpowiedzUsuń
 15. Mi ta część podobała się do tej pory najbardziej, chyba przez te niepokorne charaktery Martyny i Patryka!

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia