9 cze 2019

Tajemnica Askiru. Tom 3. Oko pustyni - Richard SchwartzW poszukiwaniu sojuszników w walce z niszczycielskim Thalakiem wojownik Havald, pół-elfka Leandra, mroczna elfka Zokora i pozostali członkowie drużyny trafiają do pustynnego Besarajnu. Są zmuszeni zostać tu dłużej, by uwolnić Leandrę z rąk handlarzy niewolników. Wpadają przy tym w wir walki o tron, która wstrząsa Gasalabadem, stolicą monarchii. Niebagatelną rolę odegra w niej magiczny artefakt − Oko Gasalabadu, a Havaldowi i jego towarzyszom przyjdzie się zmierzyć z politycznymi intrygami, knowaniami zamachowców, mroczną magią nekromantów i… ze sługą Arminem, któremu nie zamykają się usta.

Trzeci tom rewelacyjnej serii fantasy "Tajemnica Askiru" to skwar i egzotyka obcego emiratu, magia, przygoda i niezapomniani, wyraziści bohaterowie w najlepszym wydaniu.

***

Wciąż jestem zaskoczona, i to pozytywnie, tym, co przedstawia nam autor. Po raz kolejny serwuje nam świetny tom przygód, przy których nie da się po prostu nudzić. Muszę przyznać, że ciężko mi było odstawić książkę choć na chwilę, bo po prostu tak mocno mnie wciągnęła ta historia - a przy tym gatunku u mnie to rzadkie!

Styl autora bardzo mi się podoba - opisy są świetne, barwne, bardzo dobrze wszystko pokazują to, co chciał nam przedstawić. Dla mnie opis to akurat coś ważnego, bo potrafią być męczące, a w tym przypadku jest naprawdę dobrze.

I choć się powtórzę, to również bohaterowi są świetni. Cała ta historia jest pełna magii, co sprawia, że od pierwszych stron znów się odrywamy od prawdziwego świata. Przenosimy się w tę magiczną krainę intryg.

Co ja mogę Wam powiedzieć - po prostu wszystko jest genialne! Zdecydowanie jest to moja ulubiona seria z tego gatunku i cieszę się, że po nią sięgnęłam :D Wy też koniecznie przekonajcie się sami!

Tytuł: Oko pustyni
Seria: Tajemnica Askiru
Autor: Richard Schwartz
Ilość stron: 400


11 komentarzy:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia