14 cze 2019

Kiedyś po ciebie wrócę - Agata Czykierda-Grabowska PRZEDPREMIEROWO


Po roku nieobecności Roksana wraca do rodzinnego miasteczka, by w końcu dowiedzieć się tego, co stało się z jej siostrą, Anią. Dziewczyna pewnej nocy dosłownie rozpłynęła się w powietrzu. Jej rodzice niekoniecznie dobrze znoszą tą całą sytuację, a Roksana dostaje pewną wiadomość, która daje jej do myślenia. Musi poznać prawdę, a im głębiej kopie w tej całej sprawie, tym więcej osób okazuje się kłamać.

Bartek jest przyjacielem Roksany i dałby wiele, żeby pomóc jej znaleźć zaginioną siostrę. Czuje do niej coś więcej i ma nadzieję, że Roksana odwzajemni jego uczucie. Zwłaszcza, że wtedy kiedy go zostawiła, coś się zaczęło między nimi dziać. I ta chemia ponownie się pojawia.

Obydwoje pozwalają sobie zatracić się w uczuciu, by choć przez chwilę poczuć się szczęśliwymi i normalnymi. Jednak zniknięcie Ani coraz bardziej wydaje się dziwne, a Roksana dostaje kolejną dziwną wiadomość... Czy dowie się, co się stało z jej siostrą?

***

Nie mogłam się doczekać, aż sięgnę po nową książkę Autorki - zwłaszcza, że z jej tytułami to mam naprawdę różnie. Jedne mi się podobają, a drugie już niekoniecznie. Tym razem Kiedyś po ciebie wrócę zalicza się do tej pierwszej grupy i to bardzo!

Po zaginięciu siostry Roksana wyjechała na studia i zostawiła wszystko za sobą. Myślę, że dla niej był to też sposób, żeby po prostu jakoś ruszyć. Nie, nie zapomniała o Ani. Pamiętała o tym, co się wydarzyło i nawet obwiniała się o to. Ale jedna wiadomość sprawia, że na wakacje postanawia wrócić do rodzinnego miasta, by samej rozwikłać sprawę jej zaginięcia.

Towarzyszy jej przy tym Bartek - przyjaciel, z którym znają się od zawsze. Oczywiście między nimi czuć chemię. Już wtedy przed wyjazdem między nimi się działo, ale dziewczyna wyjechała bez słowa. Poza tym był też jeszcze Filip, który to też ją zostawił jak ostatni dupek. Nie miała dziewczyna szczęścia.
Bartek ma swój warsztat samochodowy i wydaje się być poukładany, choć dla mnie bywa wybuchowy. Sądzę, że nie do końca radzi sobie z emocjami. Czasami go przytłaczają i przez to szybko się denerwuje.

Jeśli chodzi o samo zaginięcie Ani, to ten wątek został dobrze poprowadzony. Nie wiem, może ktoś od początku się domyślał, kto stał za jej zniknięciem, ale ja nikogo nie podejrzewałam. Nie sądziłam, że rozwiązanie znajdzie się praktycznie tak blisko.
Temat zaginięcie to ciężki temat i pod względem emocji Autorka tutaj naprawdę się spisała. Świetnie je przedstawiła, nie czułam tutaj żadnej sztuczności. Ba, przy końcówce zdarzyło mi się nawet uronić kilka łez.

Styl, jakim się posługuje Autorka, jest dobry. Łatwo się czyta, czytelnik wciąga się od samego początku. Dawkowałam sobie lekturę, bo z jakiegoś powodu niekoniecznie chciałam się rozstawać z tą książką. Nie zawsze mi się to zdarza.

Okładka mi się podoba, ale nie na tyle, by powiedzieć, że jest śliczna. Dla mnie jest troszkę taka hm... sztuczna. Nie do końca mi jakoś pasuje no. Ale to moje zdanie :D

Kiedyś po ciebie wrócę to naprawdę dobra lektura. Trudna i smutna historia, ale niestety i takie zdarzają się w prawdziwym życiu. Koniecznie po nią sięgnijcie. Nie zawiedziecie się.

Tytuł: Kiedyś po ciebie wrócę
Autorka: Agata Czykierda-Grabowska
Premiera: 19.06.2019
Ilość stron: 444

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu OMG Books.33 komentarze:

 1. Strasznie chciałabym mieć możliwość przeczytania tej książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam w planach tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam jedną książkę tej autorki i było to przyjemne spotkanie, więc chciałabym zapoznać się z innymi tytułami. :D

  Jools and her books

  OdpowiedzUsuń
 4. Twoja pozytywna recenzja tej książki mnie przekonuje i to bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię książki autorki. Tę również będę chciała przeczytać 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Co tam okładka.. ważniejsze, że ksiązka jest dobrą lekturą :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Skoro to taka ciekawa i fajna książka to z chęcią po nią sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Okładka przyciąga wzrok więc na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Koniecznie muszę przeczytać :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Twórczość tej autorki mam jeszcze przed sobą, a widzę, że jest co nadrabiać :).

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 11. Ta książka może trafić w moje gusta, jestem bardzo ciekawa :)
  pozdrawiam, Pola
  www.czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. W wolnej chwili chętnie dam jej szansę :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Z przyjemnością się za nią rozejrzę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. O nie nie nie :D Wiesz, że to nie moja bajka :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Niekoniecznie lubię książki tej autorki, także trochę ciężko mi się do niej przekonać jak na razie. :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Lubię czytając rozwiązywać zagadki. Muszę jeszcze trochę pozachęcać się do czytania polskich autorów. Nie potrzebnie się nakręciłam, ciężej odkręcić :D

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia