27 kwi 2019

Przywódca. Biały Dom. Tom 2 - Katy EvansMatthew osiągnął to, co chciał - został prezydentem. Niestety, przy jego boku nie było Charlotte. Obydwoje nie chcieli dla siebie takiego życia. Jednak Matthew szybko dochodzi do wniosku, że nie potrafi żyć bez Charlotte. Ta z kolei wyjechała do Europy, by się pozbierać po krótkim romansie. Jednak kiedy wraca i znów go widzi, wie, że serca nie da się oszukać. W dodatku on sam ją zaskakuje i proponuje coś, czego z pewnością Charlotte nie odmówi... Ale czy ona jest gotowa na takie życie?

***

Przy pierwszym tomie miałam bardzo mieszane uczucia - nie poczułam tego wow. Myślę, że mogę śmiało zaryzykować stwierdzenie, że się nudziłam. W przypadku drugiego tomu postanowiłam spojrzeć na tę historię inaczej. Jak na niezobowiązujący romans - i dobrze mi to zrobiło, bo wtedy sama historia spodobała mi się o wiele bardziej :)

Nasza dwójka bohaterów jest sobie po prostu przeznaczona. Obydwoje dość szybko się orientują, że bez siebie jest im też ciężko. Matthew chce mieć przy sobie Charlotte i proponuje jej nawet pracę. Nie zdradzę jaką, ale jest ona hm...fajna i dużo nawiązuje do motywu tej książki. W ten sposób zbliżają się również do siebie, choć Charlotte długo się broni. Wie, jakie życie wiedzie Prezydent, czego musi się wyrzec - ale Matthew to nie byle jaki prezydent. On nie chce z niczego rezygnować.

Motyw polityki, wyborów prezydenckich i samo życie prezydenta, to wszystko jedynie dodatek i chyba właśnie nad tym wciąż ubolewam. Historia głównie opiera się na relacji naszej dwójki. Reszta to po prostu dodatek i wcale nie taki zły. Choć z czasem sama Charlotte zaczęła mnie irytować i ciężko było mi stwierdzić, dlaczego. Nie umiem wskazać, co dokładnie mnie w niej denerwowało. Po prostu.

Czytało mi się naprawdę dobrze i dużo lepiej niż pierwszą część. Nie ma też co zbyt wiele wymagać od tej pozycji, jeśli nie chcemy się zawieść. Jednak jest to dobra lektura na kilka wieczorów. Choć uważam, że autorka ma na swoim koncie o wiele lepsze książki :)

Tytuł: Przywódca Tom 2
Seria: Biały Dom
Autorka: Katy Evans
Ilość stron: 320

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiece.16 komentarzy:

 1. Nie znam tej autorki. Może bliżej lata skuszę się na jej książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Również nie znam twórczości autorki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś pewnie sięgnę po obie części, ale na chwilę obecną inne tytuły mam w planach. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię książki tej autorki, więc nie odmówię :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę poznać tę serię, gdyż lubię czasem sięgnąć po coś lżejszego 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrze, że drugi tom okazał się dobry.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam autorki i jej książek ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tym razem mówię nie. Ale autorce mówię tak. Czekam na inne jej książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Katy Evans ma kilka książek które mi się spodobały, ale te o 'potężnych' mężczyznach sukcesu i ich miłościach jakoś mnie nie urzekły ;)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia