10 kwi 2019

Najlepsza przyjaciółka - Izabela M. KrasińskaAsia i Kuba są szczęśliwą parą - świetnie się dogadują, mieszkają już ze sobą, są zadowoleni ze swojej pracy. Planują wspólną przyszłość. Nie przeszkadza im to, że są swoimi przeciwieństwami. Kuba jest bardzo towarzyski i przebojowy. Zaś Asia jest skrytą domatorką. Mimo wszystko jest im ze sobą dobrze.

Asia zaczyna uczęszczać na lekcje języka francuskiego, gdzie poznaje Elwirę - dziewczyny dość szybko się zaprzyjaźniają, a Kuba uznaje to za dobry znak. W końcu Asia nie będzie sama, znalazła sobie koleżankę. Nie przypuszcza jednak, że jeszcze tego pożałuje.

Między dziewczynami rodzi się głębokie zaufanie - szczególnie Asia obdarza ogromnym zaufaniem nową przyjaciółkę. Zwierza się jej ze swoich problemów, szuka u niej pocieszenia. Zaczyna z Elwirą spędzać co raz więcej czasu, przy czym jej relacje z Kubą się osłabiają. Kuba zauważa, że coś jest nie tak. Zaczyna widzieć prawdziwe oblicze nowej przyjaciółki Asi. Ale ta tego nie widzi tego tak, jak on. W końcu ma bratnią duszę, która chce jej tylko pomóc...Ale czy aby na pewno?

Uwierzcie mi, to nie jest błaha historia. I z pewnością, nie będzie tutaj happy endu takiego, jakbyśmy chcieli.

***

O mój Boże! Co to była za lektura! Czytając opis z tyłu książki, nie sądziłam, że ta historia będzie miała taki koniec. Wiedziałam, co może być tutaj poruszone, ale nie przypuszczałam, że będzie to takie dobre i mocne!

Asia to taka typowa domatorka. Nie lubi tłumów, nie dba o to, czy ma jakieś przyjaciółki, czy też nie. Wystarczy jej towarzystwo Kuby, koc, herbata i dobra książka. Jednak jej zachowanie jest wynikiem pewnych zdarzeń z przeszłości. Nie wzięło się ono znikąd. Ale musicie po prostu zagłębić się w lekturę.
Asia też jest podatna na zdanie innych. Nigdy o siebie nie walczyła, przytakiwała na wszystko. Była też trochę naiwna. Zakompleksiona, brakowało jej pewności siebie. Uwielbia swoją pracę, kocha fryzjerstwo, a koleżanki w pracy po prostu jej zazdroszczą.

Kuba to przebojowy facet. Lubi swoją zwykłą pracę, ma mnóstwo przyjaciół, a oprócz tego również czyta książki. Nie jest złym facetem, chociaż czasem po prostu się zapomina. Nie zauważa, że Asia nie jest taka jak on i ma pewne problemy. Uważa je za błahe i to troszkę go gubi w tym związku. Jednak uzupełniają siebie nawzajem.

Elwira...Historię Elwiry poznajemy poprzez wpisy z jej pamiętnika od najwcześniejszego dzieciństwa. Dowiadujemy się, co takie sprawiło, że stała się tym, kim obecnie jest. Jej historia jest przykra. Można powiedzieć, że w życiu doświadczyła jedynie bólu, zawodu i braku miłości. Była skazana na samą siebie. Uciekła do strasznych metod, które tylko pchały ją w większe bagno. Skończyła źle, naprawdę źle. Jej psychika została spaczona.
A Asia okazała się być idealną dla niej ofiarą. Była podatna na sugestie innych, łatwowierna. Z początku może i chciała jej pomóc, ale potem pragnęła tylko zniszczenia. Jej i Kuby.

Uczucie Kuby i Asi zostało wystawione na próbę i to nie raz, czy dwa, a wiele razy. I za tym wszystkim stała Elwira, która przez swoje doświadczenie życiowe, stworzyła wizję swojego spaczonego świata.

Nie miałam wcześniej styczności z twórczością autorki. Jest to moja pierwsza jej książka i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Sprawiła, że się wciągnęłam w tę historię, w trakcie czytania wyklinałam na nią za to, co stworzyła. Pochłonęłam tę książkę w trzy godziny. Nie znalazłam wad w jej stylu. Dla mnie po prostu było świetnie.

I tak jak wspomniałam na początku - nie oczekujcie, że finał tej historii to będzie typowy happy end, bo nie będzie. Dla mnie był mimo wszystko wstrząsający.

Najlepsza przyjaciółka pokazuje, jak łatwo człowiek może ulec innym, kiedy brakuje mu uwagi kogoś bliskiego. Nie należy wzajemnie się okłamywać, kiedy chwilowo brakuje wzajemnego zrozumienia się. Jest to pierwszy krok do zniszczenia tego, na co pracowało się wiele lat.

Tytuł: Najlepsza przyjaciółka
Autorka: Izabela M. Krasińska
Ilość stron: 362Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.40 komentarzy:

 1. Mam tę książkę w planach na przyszłość. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią te książkę przeczytam :) pozdrawiam :) www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mogłabym przejść obojętnie obok tej książki. Jestem jej bardzo ciekawa. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Teraz mam jeszcze większą ochotę poznać tę książkę 😍

  OdpowiedzUsuń
 5. Mimo że nie czytam takich książek to ta książka wydaje się być bardzo fajna. :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa recenzja, z chęcią przeczytam tę książkę ;)
  Pozdrawiam serdecznie!
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 7. Opis tej relacji brzmi bardzo toksycznie! Ciekawa pozycja. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem ciekawa tego końca, o którym piszesz. Zaintrygowałaś mnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zaciekawiłaś mnie, chętnie ją przeczytam :)

  Buziaki,
  www.twinslife.pl (klik)

  OdpowiedzUsuń
 10. Okładka taka "cukrowa" i wesoła a zakończenie bez motywu niczym z holyywoodzkiego filmu - to moze być zaskoczeniem dla czytelnika

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie myślałam że zainteresuje mnie ta książka, ale nawet sam opis brzmi ciekawie. Twoja opinia tylko podsyca ciekawość :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest naprawdę fajna :) nie ma co się zrażać początkiem :D

   Usuń
 12. Mam ochotę na tę książkę, bo coś czuję, że jest mocno o mnie ....

  OdpowiedzUsuń
 13. Wydaje mi się, że to lekka, przyjemna historia dla młodych :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Książka mnie zaciekawiła, więc chętnie przeczytam w wolnym czasie :D
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Fabułą tej książki jest bardzo zaskakująca :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Mam w planach tę książkę, więc kiedyś z pewnością się za nią zabiorę. Tym bardziej, że polecasz, to nie mogę sobie odpuścić :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 17. Ta receznją sprawilaś ,ze z tak pozornej ksiązki zrobiło się COŚ- zaciekawiłaś mnie dlatego chętnei ajk bedzie okazja ją przeczytam .

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, ale brzmi jak coś co mogłoby mnie zainteresować. ;))

  OdpowiedzUsuń
 19. Ależ mnie namówiłaś! Chętnie skuszę się na tę książkę!

  OdpowiedzUsuń
 20. Zainteresowałaś mnie :) Dopisuję do listy :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia