17 sie 2020

Kiedy mnie zobaczyłeś - J.D.Russo


Chłopak Gabrysi, Kuba, ulega wypadkowi i traci wzrok. Załamuje się, bowiem jego kariera sportowa właśnie legła w gruzach i nie zapowiada się na to, by odzyskał wzrok.
Gabrysia musi zdecydować, czy zostać z chłopakiem i go wspierać, czy wyjechać na wymarzony staż do Francji. Z pomocą przychodzi jej siostra bliźniaczka, Alicja, która proponuje, że będzie ją udawała podczas jej nieobecności. Gabrysia się zgadza.

Czy to się uda? Czy Kuba mimo wszystko dowie się prawdy?

***

Opis na okładce bardzo mnie zachęcił - historia wydawała się być bardzo w moim guście czytelniczym, dlatego też zdecydowałam się na lekturę. Czy jestem z niej zadowolona?

Gabrysia i Alicja są bliźniaczkami i obydwie bardzo się od siebie różnią. Gabi jest bardziej przebojowa, towarzyska, gadatliwa, mówi, co myśli i w ogóle promienieje uśmiechem i radością. Alicja z kolei to ta spokojniejsza, bardziej poukładana siostra. Ambitna, dobrze się ucząca. Pragnie zostać lekarzem, dlatego też nawet w wakacje pilnie się uczy.

Kuba jest sportowcem, odnosi sukcesy i ma swoje życiowe plany. Wszystko ulega zmianie, kiedy dochodzi do wypadku, w którym traci wzrok. Świat wywraca mu się do góry nogami i każdego od siebie odpycha. Nawet Gabrysię, która nie ma pojęcia, co robić - zostać z nim, czy jednak pojechać na staż, który jest jej ogromną szansę.
Z pomocą jej przychodzi Alicja, która żartobliwie proponuje, że będzie ją udawać. A Gabi na to się zgadza. I tu zaczyna się cała historia.

Z początku Alicja podchodzi sceptycznie do tego wszystkiego. Ma oczywiście też kiepskie zdanie o samym Kubie, choć nie zna go przecież na tyle. Z czasem to się zmienia i jak się można domyślić, dziewczyna zaczyna coś czuć co chłopaka.

Kuba z kolei dopiero pod wpływem Alicji bierze się w garść. Przestaje się użalać nad sobą, częściej wychodzi z pokoju, tryska nawet energią. Po części staje się pogodzony z tym, co się stało. Odnosi wrażenie, że Gabi jest jakaś inna, ale nie przychodzi mu do głowy, że dziewczyny się zamieniły.
Alicja i Kuba spędzają ze sobą dużo czasu. Rośnie między nimi chemia, dochodzi do dwuznacznych sytuacji. Alicja brnie w kłamstwach coraz bardziej, aż w końcu ktoś odkrywa, co się dzieje. Tylko kto to taki?

Pomysł na historię jest, ale z wykonaniem nie poszło już tak dobrze. Nie jest aż tak źle jak w przypadku innej książki, którą czytałam przed tą lekturą. Jest przeciętnie i poprawnie. Jednak styl Autorki jest trochę sztywny i nijaki, co mi przeszkadzało. Rozdziały nie są długie, tak samo jak cała książka. Można spokojnie przeczytać w jeden wieczór. A kończy się w takim momencie, że od razu ma się ochotę sięgnąć po dalszą część - zwłaszcza, że się okazuje, iż to wszystko nie jest przypadkiem.

Pomimo pewnych wad jest to fajna młodzieżówka - wcale nie żałuję czasu spędzonego przy jej lekturze. Trochę więcej pracy i na pewno będzie lepiej. Z pewnością sięgnę po kontynuację, bo jestem bardzo ciekawa, co takiego wymyśliła Autorka :)

Tytuł: Kiedy mnie zobaczyłeś
Autorka: J.D.Russo
Ilość stron: 212

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu NOVAE RES. 27 komentarzy:

 1. Jakoś specjalnie tej książki i nie będę szukała, ale jeśli nadarzy się okazja jej przeczytania, to na pewno skorzystam z takiej możliwości. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Średnio mnie jakos zaciekawiła ta książka choć może jakbym zaczęła czytać to by mnie wciągnęła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najważniejsze, że nie uważasz czasu poświęconego na tę książkę za stracony.

  OdpowiedzUsuń
 4. jakoś nie skusiłąbym się na tą książke

  OdpowiedzUsuń
 5. Sam pomysł wydaje się ciekawy i zachęcający do przeczytania. Jednak pod względem technicznym nie wydaje się zachęcająca, ale może przeczytam.
  Pod względem zamiany przypomina mi książkę Agnieszki Olejnik - ,,Nieobecną"

  OdpowiedzUsuń
 6. Uuu będzie bitch fight pomiędzy siostrami

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajnie, że mimo kilku mankamentów, ostatecznie jesteś skłonna kontynuować przygodę z jej bohaterami 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta książka czeka na swoją kolej na mojej wirtualnej biblioteczce. ^^
  Pozdrawiam. ;***

  P.

  https://zycie-wsrod-ksiazekk.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Szkoda, że ten styl autorki taki nijaki. Nikomu nie życzę takiego partnera jak Gabi... :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedyś kiedy tylko zobaczyłam zapowiedź pomyślałam, że bardzo chcę przeczytać. Teraz jednak zrezygnuję, ostatnio mam coraz mniejszą ochotę na takie książki, a stosik hańby ciągle rośnie, więc siłą rzeczy muszę odrzucać niektóre tytuły :D

  Pozdrawiam!
  Natalia

  OdpowiedzUsuń
 11. Może w wolnej chwili sama po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Szkoda, że książka jest tylko przeciętna, bo mnie jak i Ciebie opis bardzo zaintrygował. Ciekawi mnie jak mogłaby wyglądać ta historia, gdyby była dobrze napisana, bo sam pomysł jest super!

  Zapraszam: czytanko.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Może tematyka mnie jakoś specjalnie nie wciąga, ale przy okazji mogłabym ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Tytuł sobie zapiszę na później :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia