29 wrz 2018

Nieśmiała - Sarah Morant ZAPOWIEDŹNiemota. Święta Dziewica. Lodówa... Eleonore zna doskonale te wszystkie wyzwiska. Stara się puszczać je mimo uszu... a raczej stara się nie okazywać, że robią na niej wrażenie. Bo tak naprawdę wolałaby po prostu zniknąć. Może wtedy nie musiałaby słuchać tych wszystkich obelg, które spadają na nią pomimo... a może właśnie dlatego, że stara się być przezroczysta. Nie zawsze tak było. Nieśmiałość Elie to nie przyczyna, ale skutek traumatycznych przejść sprzed kilku lat. Ostatnie, na co dziewczyna ma ochotę, to słuchać głupich uwag pod swoim adresem. Bo wszystkie trafiają ją prosto w serce.

Podczas gdy Eleonore ćwiczy stawanie się niewidzialną dla otoczenia, podstępem w jej łaski usiłuje wkraść się Jason, nowy uczeń jej szkoły. Chłopak pokazuje przy tym wszystkie swoje twarze - od tandetnego flirciarza, przez mistrza ironii, aż po oblicze, które robi na Elie największe wrażenie. Okazuje się, że pod maską zawadiaki i podrywacza Jason skrywa też niezwykłą umiejętność bycia... przyjacielem. A właśnie za tym Elie najbardziej tęskni: za przyjacielem, który odszedł, zostawiając ją samą sobie w najgorszym możliwym momencie, gdy pewnego popołudnia jej życie roztrzaskało się w drobny mak. Ale czy nowa, szalona znajomość na pewno wróży coś dobrego? Gdy Eleonore nie potrafi już zapanować nad mętlikiem w głowie, przeszłość ponownie daje o sobie znać, a sprawy zaczynają toczyć się w niespodziewany sposób.

Oto historia przejmująca, smutna, ale niepozbawiona szczęśliwego zakończenia, która da ci nadzieję, jeśli ją straciłaś, i pozwoli uwierzyć w to, że wszystko może mieć swój happy end. Poruszający debiut nastoletniej belgijskiej autorki.


Wydawnictwo Feeria Young serwuje nam kolejną dobrą powieść! Premiera już 3 października :)

Czym dla Was jest nieśmiałość? Zachęcam do dyskusji!


22 komentarze:

 1. Bardzo ciekawi mnie ta powieść! Już nie mogę się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że jest szczęśliwe zakończenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. NIeśmiałość.... skądś to znam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już nie mogę się doczekać lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę że to może być bardzo ciekawa lektura!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem zaintrygowana tą książką, więc czekam na recenzje, bo potrzebuję trochę więcej informacji o niej, by wiedzieć, czy warto na nią spędzić czas w otoczeniu tylu rzeczy do zrobienia. :)
  Nieśmiałość potrafi być wielką wadą, ale też i zaletą. Najpiękniejsze jest obserwowanie nieśmiałej osoby, która wychodzi powoli ze swojej skorupy i staje się małymi krokami odważniejsza. :)
  potegaksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To piękne, co napisałaś :D Ja sama kiedyś byłam niesmiała, a jak teraz spojrzę na siebie, to dosłownie - niebo a ziemia :)

   Usuń
 7. nieśmiałośc - zamknięcie w sobie, nieumiejętność nawiązywania pierwszego kontaktu, tak mi się kojarzy to słowo :) Będę czekała na recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem zaintrygowana! Nie słyszałam wcześniej o tej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam nadzieję że nie jest za bardzo smutna, bo to ostatnie na co mam ochotę, a się skuszę i znajdę na nią czas :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wydaje się interesująca. Ciekawe ...

  OdpowiedzUsuń
 11. fajna okladka :) ciekawe jak historia

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia