9 cze 2024

Era - Kamil Piechura

 


Oliwier całe życie czekał na nadchodzące targi w Hanowerze – on i jego zespół mieli zmienić całą technologię. 

Jednak tuż przed pokazem wszystko zamienia się w koszmar, kiedy jeden z jego czołowych pracowników, a jednocześnie przyjaciel, ginie w tajemniczych okolicznościach. Oprócz tego zaczynają się dziać kolejne okropne rzeczy. Zagadkę postanawia wyjaśnić komisarz Samuel Blom.

Czy za tym wszystkim stoi dziecko technologii?

Już od samego opisu byłam bardzo zaciekawiona i liczyłam na coś bardzo dobrego. Nie ukrywam jednak, że nie od początku polubiłam się z historią. Po kilku rozdziałach miałam ochotę rzucić książkę w kąt, bo gdzieś nie pałałyśmy do siebie miłością. Dopiero po kolejnych rozdziałach naprawdę wciągnęłam się w tę historię. Może dlatego, że Autor nie oszczędza czytelników i daje nam okrutne rozwiązania.

Oliwier to z pewnością ambitny bohater, przekładający wszystko ponad erę. Nie ukrywam, że był irytujący, ale wydaje mi się, że taki właśnie był z niego człowiek. Reszta bohaterów jakoś niezbyt wybija się na pierwszy plan, ale z pewnością nie zabraknie nam tutaj skandali, czy jakiś powiązań.

Muszę jednak przyznać, że zakończenie mnie rozczarowało. Nie wiem dlaczego – mąż w sumie spodziewał się takiego zakończenia, ja niekoniecznie. No ale chyba liczyłam już na większą brutalność.

Czytało mi się dobrze, słownictwo technologiczne mi nie przeszkadzało. Ogólnie oceniam książkę dobrze, pomimo że nie polubiłyśmy się od samego początku.


Tytuł: Era
Autor: Kamil Piechura
Ilość stron: 536
Wydawnictwo FILIAWspółpraca reklamowa z Wydawnictwem FILIA, któremu dziękuję za możliwość lektury.1 komentarz:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia