19 lut 2024

Wszyscy byliśmy za młodzi - Maria Lichoń

 


Wszyscy byliśmy za młodzi to najprościej mówiąc powieść o dorastaniu – o podejmowaniu decyzji, poszukiwaniu samego siebie, czy próbie zrozumienia własnego „ja”. 

Muszę przyznać, że z początku zostałam wciągnięta w historie bohaterów, ale gdzieś z czasem książka zaczęła mnie nużyć. I nie potrafię tutaj określić, co było tego powodem. Bo nie da się tutaj nudzić – Alison, Josh, Simon, Chase, Chloe, Ivy, każde z nich mierzy się ze swoją dorosłością. 

Narracja prowadzona jest przez każdego z bohaterów – wydawałoby się, że jest ich za dużo, by wszystkich dopuścić do głosu, ale w rzeczywistości to mylne wrażenie. Autorka bardzo trafnie oddała myśli, jakie krążyły w głowach młodzieży.

Zabrakłoby mi znaków, żeby wypowiedzieć się na temat każdego z nich, ale mogę napisać jedno – są prawdziwi, nieidealni, popełniają błędy. Próbują odnaleźć się w dorosłym świecie, w który wkraczają, choć niekoniecznie chcą to robić. Próbują w pojedynkę radzić sobie z problemami, bo nie każdy widzi pomoc, jaką chce nieść druga osoba.

To obszerna pozycja i dobra, ale w mojej opinii do czwórki czegoś brakuje. Jednak wciąż jest to dobra pozycja.


Tytuł: Wszyscy byliśmy za młodzi
Autorka: Maria Lichoń
Ilość stron: 568
Wydawnictwo Moondrive

Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Moondrive, któremu dziękuję za możliwość lektury.
1 komentarz:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia