10 mar 2020

Stay Away - Weronika Dobrzyniecka PRZEDPREMIEROWOMinął rok czasu, kiedy Etinette po raz ostatni widziała Austin'a. Ułożyła sobie życie na nowo, a raczej próbowała to zrobić. Studiowała, pracowała i miała chłopaka, choć czasami myślami wraca do swojej dawnej miłości.
Spokoju nie daje jej tajemniczy klient pizzerii, w której obecnie pracuje. Chłopak ani razu nie pokazał swojej twarzy, ani się nie odezwał. Swoje zamówienia zawsze przekazywał na piśmie, a płacił na koniec zmiany. Oprócz tego co raz więcej dziwnych rzeczy zaczyna się dziać.
Z czasem po kolei znikają jej przyjaciele. Dziewczyna szybko się orientuje, że musi mieć to związek z Austin'em. Ignoruje fakt, że może to być niebezpieczne. Postanawia sama się dowiedzieć, o co w tym wszystkim chodzi...

***

Zacierałam rączki, kiedy przyszedł do mnie egzemplarz recenzencki. Pierwsza część (recenzja TUTAJ) zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Pamiętam, że przeczytałam ją na raz, mimo iż miała trochę stron. Dlatego też miałam duże oczekiwania i śmiało mogę powiedzieć, że w ogóle się nie zawiodłam!

Etinette w końcu zaznała trochę wytchnienia. Ma spokojne życie - studiuje, pracuje, randkuje, plany na przyszłość również są. Ma też wspaniałą przyjaciółkę. Wszystko wydaje się idealne i naprawdę stara się już nie wracać myślami do Austin'a. Nowy chłopak Zack traktuje ją świetnie, choć czasami nie jest to w stylu dziewczyny. Jednak zgadza się na to wszystko, by sprawić mu przyjemność.
Z początku nie widzi nic dziwnego w tajemniczym gościu, który przesiaduje w pizzerii, gdzie pracuje. Dopiero kiedy dowiaduje się, że podczas urlopu chłopak wcale nie przychodził, a obecny jest wtedy, kiedy i sama Etinette jest na zmianie. A potem można powiedzieć, że mamy efekt domina. Po kolei wraca do niej przeszłość, a jej najbliżsi zaczynają znikać...

Tutaj zdecydowanie bardziej polubiłam się z główną bohaterką. W pierwszej części działała mi na nerwy. Tu dorosła i przeszła wewnętrzną przemianę. Nie jest już taka głupiutka a oprócz tego częściej ryzykuje - oczywiście dla najbliższych. To ją napędza do działania.

Jak się można domyślić, Austin faktycznie ponownie się pojawia i on również się zmienił. Owszem, czasami wciąż jest arogancki, ale jest też bardziej uczuciowy. Jesteśmy świadkami jego wrażliwej strony i to naprawdę mi się podobało, bo czyni go to po prostu człowiekiem.

Mamy też Zack'a, nowego chłopaka Etinette i jego od początku nie lubiłam. Nie, żeby był zły, bo dobrze traktuje dziewczynę, ale po prostu do niej mi nie pasował. A jak się potem okazuje, on sam też jest zamieszany w tą całą sytuację.

Nie brakuje tu nam akcji i zagadek. Nie ma chwili na nudę. Czytelnik od początku jest wciągnięty w dalsze losy dziewczyny. Styl jest prosty, jasny i przystępny w odbiorze, a śmiem stwierdzić, że nawet się polepszył. Czytało mi się jeszcze lepiej niż przy pierwszej części. Żaden z bohaterów nie został też zaniedbany. Widzę progress i jestem naprawdę zadowolona z lektury!

Stay away jest jeszcze lepsze od poprzedniej części! Etinette ponownie musi zmierzyć się z tajemnicami i pojawiającymi się pytaniami. Czy tym razem również wyjdzie z tego cało? A może straci więcej niż może się tego spodziewać?

Tytuł: Stay Away
Autorka: Weronika Dobrzyniecka
Data premiery: 11.03.2020
Ilość stron: 391
Wydawnictwo NOVAE RES


Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu NOVAE RES.


P.S. Na skrzydełku książki znajdziecie moją polecajkę :)

21 komentarzy:

 1. Fajnie, że ta część jest lepsza od poprzedniej. To dobrze rokuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi interesująco, to pewne. Najpierw jednak (jeżeli już znajdę czas i więcej pieniędzy w portfelu) zacznę przygodę od pierwszej części. Myślę, że mi się spodoba. A "polecajki" gratuluję. :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam pierwszej części, ale aż tak dobra zachęta kusi aby nadrobić. Jestem zaskoczona, że to omijane przeze mnie wydawnictwo ma w swoim składzie takie skarby.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znajdą się tam fajne tytuły, więc polecam częściej do nich zaglądać :)

   Usuń
 4. Świetnie, że autorka w tej części jeszcze wyżej podniosła poziom swojej twórczości. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba będę musiała zajrzeć do tej serii, bo recenzja tylko zachęca.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie, że seria ci się podoba 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Szkoda, że nie czytałam jeszcze poprzedniej części. Od niej powinnam zacząć :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wydaje się być fajna. Gratulacje polecajki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem ciekawa tej książki, ale najpierw sięgnę oczywiście po poprzednią część. ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Chyba jednak obie części zupełnie nie dla mnie. Nie przepadam na romansami ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Cieszę się, że nie poczułaś zawodu :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia