24 lip 2022

Bezlitosna siła. Tom 6 Nicolas - Agnieszka Lingas-Łoniewska

 Bohaterowie bestsellerowej serii "Bezlitosna" siła wracają na ring! Jesteście gotowi na wielki finał tej walki? 

Nicolas ma jeden cel – chce pomścić brata i zniszczyć chłopaków z Panta Rhei.

Sara jest utalentowaną i delikatną dziewczyną po przejściach.

On zbliża się do niej, by spełnić swój plan zemsty.

Co okaże się silniejsze: wieloletnia nienawiść czy rodząca się miłość?

Nicolas trenuje w klubie starego Darylskiego i chce doprowadzić do walki z Kastorem, aby pomścić śmierć brata, Adriana Brody-Brodawskiego. Mieszka na wrocławskiej Polance i prowadzi klub nocny w Leśnicy.

Jego sąsiadką jest Sara Karwak, córka alkoholika. W ich mieszkaniu ciągle odbywają się imprezy. Dziewczyna pięknie rysuje i zbiera pieniądze na kurs przygotowawczy na ASP.

Pewnego razu Nicolas pomaga Sarze uwolnić się od napastującego ją kumpla brata. Od tamtej pory spotykają się coraz częściej, a Nico dowiaduje się, że dziewczyna jest podopieczną fundacji FemiHelp, prowadzonej prze Liwię, żonę Marsa. Zbliża się do Sary jeszcze bardziej, aby wykorzystać jej znajomość z Kastorem i resztą. Wkrótce łapie się na tym, że delikatna młoda kobieta zaczyna coraz więcej dla niego znaczyć.

Sara ma problemy z bratem, Waldkiem, Kosą, który handluje narkotykami dla gangusa o pseudonimie Kieł. Okazuje się, że Kieł chce zainwestować w walkę Kastora z Nicolasem i zaczyna grozić dziewczynie. Nico, chcąc chronić ukochaną, zmusza Kastora do walki.

Jak zakończy się starcie w oktagonie?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Nicolas pragnie zemsty na Kastorze. Chce pomścić brata. Na co dzień prowadzi swój klub i walczy pod szyldem Darylskiego. Jego sąsiadką jest Sara, która ma problem z ojcem i bratem – piją, ćpają, a libacje są na porządku dziennym. Pomagają jej dziewczyny z FemiHelp, o czym dowiaduje się Nicolas i postanawia ten fakt wykorzystać. Nie przychodzi mu jednak do głowy, że mogą pojawić się uczucia, które wszystko skomplikują…

Zacznę od tego, że i owszem, jestem fanką serii Bezlitosna siła, ale uważam, że powinna się zakończyć na czwartym tomie. Piąty już nie wywarł na mnie takiego wrażenia. Jednak z sentymentu i ciekawości sięgnęłam po szósty i cóż. Było po prostu OK. Nie było wow, było dobrze. Przyznaję, że książka jest krótka i dobrze napisana, przez co pochłonęłam ją praktycznie na raz, ale zabrakło mi tutaj tego czegoś. Nie byłam tak żywo zainteresowana jak przy poprzednich częściach. Końcówka sprawia, że i owszem, czytelnik z pewnością sięgnie po siódmy, ostatni tom. Ja również to zrobię, bo jednak jestem ciekawa, co takiego Autorka wymyśliła. Coś tam się domyślam, ale czy faktycznie tak będzie, to się dopiero okaże.

Mamy tutaj typowy schemat – walczący bohater, z demonami przeszłości. Dziewczyna zmagająca się z trudną sytuacją w domu i walcząca o swoje marzenia. Między nimi coś zaczyna się dziać. Jak dla mnie to trochę za szybko padają tutaj deklaracje związane z uczuciami, no ale to taka cecha charakterystyczna tej serii 😉

Rozdziały nie są długie, czyta się dobrze, a sama w sobie książka jest krótka. Całościowo tak czy siak polecam 😊 Jedna z moich ulubionych serii, pomimo kilku, jak dla mnie, mankamentów 😊


Tytuł: Nicolas
Seria: Bezlitosna siła
Autorka: Agnieszka Lingas-Łoniewska
Ilość stron: 288
Wydawnictwo Słowne


Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Słowne.1 komentarz:

  1. Bardzo lubię książki autorki, ale tej części jeszcze nie czytałam.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia