4 lip 2022

Ukryci - Marek Stelar

 


Marcie Sygit wali się świat, kiedy jej niepełnosprawny syn zostaje uprowadzony. okazuje się, że piotrek nie jest jedyny, a porywacz działa już od roku.

Zniechęcona brakiem postępów w śledztwie samotna matka znajduje nieoczekiwanie sprzymierzeńca w osobie Marka Bielawskiego, lokalnego przedsiębiorcy i ojca jednego z porwanych chłopców. Upór i determinacja prowadzą tę dwójkę tropem uprowadzonych niknącym we mgle domysłów i hipotez.

Zbieg okoliczności sprawia, że pojawia się szansa na zbliżenie się do porywacza, jednak konieczna jest interwencja wybitnego psychiatry i psychoterapeuty. Doktor Sobczak w zakamarkach umysłu przypadkowego świadka musi znaleźć odpowiedź na kluczowe pytanie: gdzie ukryci są chłopcy?

Wszyscy mają świadomość, że czas się kończy. czy zdążą?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Marcie wali się świat, kiedy jej niepełnosprawny syn zostaje porwany. W dodatku nie jest on pierwszym przypadkiem. Marta znajduje sprzymierzeńca w Marku Bielawskim, który jest lokalnym przedsiębiorcą oraz ojcem jednego z porwanych dzieci. Mężczyzna staje na głowie, by znaleźć swojego syna i pozostałych.

Pojawia się szansa na rozwiązanie zagadki, ale w tym musi pomóc im wybitny psychiatra i psychoterapeuta. Czy porwani się znajdą?

Cóż to była za lektura! Już dawno nie miałam tak, że praktycznie wciągnęłam się od pierwszych słów. Myślę, że to duża zasługa stylu Autora oraz jego języka. Muszę przyznać, że od początku bardzo się z nim polubiłam pod tym względem, a to, co wymyślił, było naprawdę interesujące.

Nie powiem, Autor trochę mącił, ale jak tak się zastanowię, to chyba od początku miałam słuszne podejrzenia. Podczas lektury czułam jakąś tam niepewność w stosunku do swoich domysłów, ale intuicja mnie nie zawiodła.

Marek i Marta to rodzice, którym przydarzyła się tragedia i Autor świetnie oddał ich zachowanie oraz emocje, które nimi targały. Pod względem merytorycznym wyszło naprawdę super – poruszone zagadnienia zostały bardzo dobrze wyjaśnione. Czuć to wszystko, co tu się dzieje i widać porządny research.

Może jedynie przyczepię się trochę do końcówki – jak dla mnie to było jej za mało. Jestem ciekawa, co było jeszcze po niej 😉

Jestem jednak pod ogromnym wrażeniem i z wielką przyjemnością sięgnę po inne tytuły tego Autora. Zasłużona piąteczka, a lektura przeczytana w praktycznie w dwa wieczory 😊


Tytuł: Ukryci
Autor: Marek Stelar
Ilość stron: 368
Wydawnictwo Filia


Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Filia.3 komentarze:

  1. Dopiero będę poznawała twórczość tego autora, ale wiele dobrego o jego książkach słyszałam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przyznam, że nie miałam jeszcze okazji czytać książek tego autora. Wszystko więc przede mną.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie znam książek tego autora, ale na razie sobie odpuszczam :)

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia