12 lip 2022

Znikające dziewczyny - Lisa Regan

 


Porywający kryminał z niepokorną detektywką w roli głównej!

W Denton na Wschodnim Wybrzeżu USA trwają poszukiwania siedemnastoletniej Isabelle Coleman. Do tej pory znaleziono jedynie jej telefon oraz… inną dziewczynę, której nikt nie uważał za zaginioną. Odnaleziona milczy i nie reaguje na próby nawiązania kontaktu. Być może to, co przeszła, trudno opisać słowami… Detektywce Josie Quinn udaje się wydobyć z nastolatki tylko jedno słowo, a raczej imię: Ramona.

Josie bierze sprawy we swoje ręce, chociaż jest obecnie zawieszona w obowiązkach. Podąża za jedynym dostępnym tropem i odkrywa, że obie zaginione coś łączy. Aby odnaleźć Isabelle żywą, musi się spieszyć. Tym bardziej że dziewczyna może nie być jedyną ofiarą…


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Detektyw Josie jest obecnie zawieszona w swojej pracy, ale jej intuicja podpowiada, iż z zaginięciem Isabelle Coleman jest coś nie tak. Zwłaszcza, że odnaleziono dziewczynę, której nikt nawet nie uznał za zaginioną, a okazało się, iż dotknęła ją tragedia. W między czasie Josie jest świadkiem wypadku, gdzie pada pewne tajemnicze imię, które usłyszy jeszcze nie raz…

Muszę Wam powiedzieć, że totalnie nie spodziewałam się tego, że tak bardzo wciągnę się w tą historię, która jest nieco zagmatwana i poplątana, ale Autorce naprawdę dobrze to wyszło. Na początku niekoniecznie polubiłam się z panią detektyw, ale przyznaję, że to niezła babka – uparta i dążąca do celu. Oddana swojej pracy na sto procent. Gdyby nie jej upartość, to by nie było tej książki. Ma problemy w życiu prywatnym, ale jakoś stara się je rozwiązać, choć mam wrażenie, że sama nie jest do końca przekonana co do swoich decyzji.

Jeśli chodzi o główny wątek, to muszę przyznać, że jest trochę złożony i obszerny, ale bardzo dobrze przemyślany. Finał mnie bardzo zaskoczył, nie spodziewałam się chyba, aż takich powiązań. Jako czytelnik jestem bardzo usatysfakcjonowana.

Czytało mi się bardzo dobrze i szybko. Język i styl autorki również były w porządku. Nie mam do czego się przyczepić. Piąteczka jak najbardziej się należy!


Tytuł: Znikające dziewczyny
Autorka: Lisa Regan
Ilość stron: 304
Wydawnictwo DolnośląskieZa możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Dolnośląskiemu.1 komentarz:

  1. Nie miałam okazji czytać tej książki, ale czuję się mocno przez ciebie zachęcona do jej lektury.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia