15 lut 2020

Elementals. Tom 5 Wskazówki czasu - Michelle Madow


Nicole i Danielle cofają się w czasie, by uratować Blake'a, ponieważ bez niego sobie nie poradzą. Mają coraz mniej czasu, by zamknąć portal i uratować świat.
Jakby mieli mało problemów, dowiadują się, że istnieje tylko jeden sposób na to, by zamknąć portal do Kerberosu - jeden z członków drużyny będzie musiał się poświęcić. Nie mają zbytnio czasu, by nad tym rozmyślać, ponieważ czeka ich jeszcze wiele bitew.

Czy Nicole jest w stanie wypełnić przeznaczenie? Czy pozostali sobie poradzą? Czy tylko jedno z nich musi się poświęcić?

Czas na finał tej historii!

***

Z niecierpliwością czekałam na finał tej serii. Jak doskonale wiecie, rzadko kiedy sięgam po fantastykę, ale seria Elementals skradła moje serce już od samego początku. Głównie dlatego, że mamy tutaj motywy z mitologii greckiej i jest to naprawdę fajna młodzieżówka. W dodatku czwarty tom skończył się tak, że naprawdę nie mogłam doczekać się finału. Czy sprostał moim oczekiwaniom?

Jedno jest pewne - każdy z bohaterów przeszedł wewnętrzną przemianę. Nawet taka Danielle, która na początku była niesamowitą zołzą, na koniec okazuje się być prawdziwą przyjaciółką, choć wciąż potrafi być samolubna. Ale z drugiej strony wcale jej się nie dziwiłam, bo stanęła naprawdę przed trudnym zadaniem i chciała dla siebie choć odrobinę dobroci.

W tym tomie nie dzieją się same słodkie rzeczy. Autorka wplata wiele przykrych wydarzeń i nie boi się uśmiercać postaci. Tak, dobrze czytacie. Mamy tutaj trochę śmierci. Nie brakuje też przede wszystkim akcji. Drużyna wciąż ma wiele do zrobienia, by uratować świat, a to będzie ich sporo kosztowało. Nie chcę za bardzo zagłębiać się w fabułę, by nie spojlerować, ale naprawdę - dużo się dzieje.

Narracja prowadzona jest z punktu widzenia Nicole - jedynie ostatni rozdział stanowi wyjątek i to dość miły, ale nie zdradzę, dlaczego :) Od początku znów się wciągamy w tę historię i czytamy ją z zapartym tchem. Rozdziały nie są długie, a język jest prosty i czyta się naprawdę dobrze.

Jak dla mnie finał okazał się być bardzo dobry - taki słodko-gorzki i powiem szczerze, że cieszę się, iż Autorka nie postawiła na całkowity happy end. Nie czarujmy się, nie zawsze przecież tak jest.

Jeśli macie ochotę na młodzieżowe fantasty to ta seria jest zdecydowanie dla Was! Nawet jeśli macie o wiele więcej lat, to również będziecie z niej zadowoleni :)

Tytuł: Wskazówki Czasu
Seria: Elementals
Ilość stron: 243


Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiece.
30 komentarzy:

 1. Ja zupełnie nie czytam fantastyki, więc tym razem odpuszczam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że jest i słodko, i gorzko. Lubię takie połączenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam poprzednich tomów, ale pierwszy mam na swojej półce, więc na pewno wkrótce po niego sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja dalej jestem nie przekonana do fantastyki ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja uwielbiam fantastykę, a przenoszenie w czasie to dosłownie wisienka na torcie! Tytuł sobie zapisze. ;)

  www.pomistrzowsku.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam tej serii, ale cieszy mnie, że zakończenie ci się podobało :)
  Pozdrawiam, Eli https://czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajnie, że zakończenie serii spełniło Twoje oczekiwania 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja za fantastyka nie przepadam i to chyba nie koje klimaty niestety

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja ni eprzepadam za fantastyka, a teraz przy niemowlaku na czytanie jest mało czasu

  OdpowiedzUsuń
 10. Moje klimaty, jak najbardziej :) Nawet jakiś czas temu zapisałam sobie ten cykl do przeczytania, ale jeszcze nie znalazłam na niego czasu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Fantasy lubię, serię znam, ale aktualnie nie mam czasu i zbytnio mnie do niej nie ciągnie.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie przepadam za fantastyką, ale tutaj chyba zrobię wyjątek :D
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie wiedziałam, że ta seria ma już tyle części. Chciałabym częściej czytać fantastykę, więc będę mieć na uwadze tę serię. ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Lubię fantastykę, bardzo chętnie sięgnę po tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Czytałam pierwszy tom i bardzo mi się podobał.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia