4 lut 2019

Wydawnictwo NieZwykłe - luty 2019

Dzisiaj post z zapowiedziami Wydawnictwa NieZwykłe. Nie ma tego za wiele, ale ja sama czekam na dwa tytuły. A Wy? :)

Premiera: 27.02.2019

Wszyscy znają koniec tej opowieści. Syrena, książę, pocałunek prawdziwej miłości. Lecz przedtem była trójka przyjaciół – jedna z nich wzbudzała strach, drugi pochodził z rodziny królewskiej, a trzecia nie żyła.
Po tym, jak jej najlepsza przyjaciółka, Anna, utonęła, Evie stała się wyrzutkiem w swoim małym rybackim miasteczku. Dziwolągiem. Przekleństwem. Wiedźmą.
Przy brzegu zaczyna pojawiać się dziewczyna niezwykle podobna do Anny, i, mimo jej zaprzeczeń, Evie jest przekonana, że jej przyjaciółka wciąż żyje. Że jej magia okazała się nie być tak bezużyteczna, jak się wydawało. Dlatego gdy obie dziewczyny wpadają w oko – i skradają serca – dwóm czarującym książętom, Evie wierzy, że w końcu ma szansę żyć długo i szczęśliwie.

Niemniej jednak jej przyjaciółka skrywa tajemnicę. Nie może zostać w Havnestadzie ani poruszać się na dwóch nogach, chyba że Evie znajdzie sposób, by jej pomóc. Teraz Evie zrobi wszystko, aby uratować człowieczeństwo swojej przyjaciółki oraz serce swojego księcia, w którym drzemie potęga jej magii, jej oceanu oraz jej miłości, aż w końcu zbyt późno odkryje prawdę, jaka kryje się za zawartą przez nią umową.


 Premiera: 14.02.2019

Jako nastolatka Eva podjęła kilka bardzo złych decyzji. Młoda, naiwna i zakochana, nie podejrzewała, że chłopak, którego obdarzyła bezgraniczną miłością, okaże się jej oprawcą, pozbawi marzeń oraz zaufania do ludzi. Zamiast miłości i ciepła poznała smak bólu i nienawiści. Przy odrobinie szczęścia i olbrzymiej ilości desperacji udało jej się od niego uciec i rozpocząć nowe życie.
Lecz czy można uwolnić się od czegoś, co wypaliło na umyśle trwałe piętno, na każdym kroku przypomina o strachu i rzuca w wir wspomnień?
Alex to odnoszący spektakularne sukcesy bokser, który za maską wrogości, zarozumialstwa i nonszalancji kryje więcej cierpienia, niż ktokolwiek zdołałby udźwignąć. Od najmłodszych lat przyjmował od życia bolesne ciosy. Tylko niesamowita wola walki i hart ducha pozwoliły mu przetrwać najtrudniejsze chwile. Jako dorosły wspiął się na wyżyny, zdobył wszystko, o czym nawet nie śmiał marzyć. Jednak nadal brakuje mu najważniejszego – miłości.
Gdy los krzyżuje ścieżki tych dwojga, oboje dostają to, czego od zawsze pragnęli. Alex daje Evie wsparcie i poczucie bezpieczeństwa, których dziewczyna tak bardzo potrzebuje. Ona natomiast staje się dla niego zbawieniem i przepustką do osiągnięcia pełni szczęścia. Miłość, która ich połączyła, zdarza się raz na sto lat. Ale czy ich uczucie będzie trwać wiecznie? Czy przyjdzie im za nie zapłacić? Czy ta bajka zakończy się słynnym „żyli długo i szczęśliwie”?
Jeśli światło nie jest wystarczająco silne, by przebić się przez mrok, zostaje po prostu wchłonięte, a my pozostajemy z niczym – oprócz bolesnej wyrwy w sercu.

Premiera: 20.02.2019

Ryana Kendalla złamało życie. Wie, co to ból. Wie, co to przemoc i strata kogoś bliskiego. Wie, jakie to uczucie, gdy się kogoś zawodzi. Jednak nic nie może go powstrzymać przed pożądaniem jedynej kobiety, której nie może mieć – Finlay Tanner. Jej uśmiech jest słodki, a przyszłość świetlana. To dziewczyna, z którą dorastał, którą kocha i chroni przed światem, a nawet przed sobą samym.

Jako dziewiętnastolatek Ryan wstępuje do Australian Army. Po latach intensywnych szkoleń staje się żołnierzem elitarnej jednostki SASR i zostaje wysłany do Afganistanu, gdzie wraz ze swoim oddziałem podejmuje się nieb¬ezpiecznych misji. Jednak bez względu na to, jak daleko ucieknie albo jak zaciekle będzie walczył, myśl o Finlay stale będzie go prześladować.

Po sześcioletniej rozłące wystarczy zaledwie jedno spojrzenie, żeby zdał sobie sprawę, że nie może bez niej żyć. Niestety, czasem miłość nie wystarczy, by zabliźnić wszystkie rany. Czasem mężczyzn takich jak Ryan nie można już uleczyć, z kolei kobiety takie jak Finlay zasługują na znacznie więcej.

To opowieść o wojnie i poświęceniu, o więziach i prawdziwej przyjaźni, o upadku tych, którzy zdawali się być silni. To opowieść o rezygnacji z miłości i cierpieniu, w której pewien człowiek zrozumie, że najcięższą walką jest walka o samego siebie.

Premiera: 06.02.2019

Fredrik Gustavsson nigdy nie sądził, że mógłby się zakochać. Był przekonany, że żadna kobieta nie zaakceptuje jego okrutnej natury. Aż pewnego dnia poznał Seraphinę – kobietę tak samo brutalną i spragnioną krwi jak on. Spędzili razem dwa krótkie, ale niezapomniane lata, przepełnione pożądaniem, śmiercią i najmroczniejszą formą miłości.

A potem Seraphina zniknęła.

Minęło sześć lat, odkąd sadystyczna kochanka Fredrika przewróciła jego świat do góry nogami. Seraphina wciąż się ukrywa, ale Fredrik w końcu wpada na jej trop. Okazuje się, że kluczem do jej odzyskania jest urocza, niewinna kobieta o imieniu Cassia. Niestety, po pożarze, który wznieciła Seraphina, Cassia cierpi na amnezję i nie może udzielić Fredrikowi odpowiedzi na dręczące go pytania. Nie mając innego wyjścia, Fredrik zamyka ją w swojej piwnicy; nie tylko po to, by odświeżyć jej pamięć, ale także, by ochronić ją przed swoją byłą ukochaną, która pragnie jej śmierci.
Cassia jest światełkiem w ciemności, którego Fredrik nigdy nie spodziewał się ujrzeć. Jej życzliwość, empatia i dobre serce sprawiają, że mężczyzna zaczyna kwestionować swoją miłość do Seraphiny i odkrywać rodzące się uczucie do Cassii. Przez cały czas ma jednak świadomość, że aby naprawdę pokochać jedną z nich, musi zabić drugą.

Jaką decyzję podejmie Fredrik? Wybierze światło czy ciemność? A może coś jeszcze potężniejszego zniszczy jego udręczoną duszę?


42 komentarze:

 1. Kolejne nowości. Na razie mam sporo zaległości czytelniczych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja czekam na trzy tytuły :) "Walcząc o odkupienie", "Łabędź i szakal" oraz na "Wiedźmę morską" <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czekam na te tytuły ale na pewno znajdą się zainteresowani ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak jak w wydawnictwie kobiecym zawsze znajdę coś dla siebie, tak w tym przypadku nie mogę się odnaleźć ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe tytuły. Jeszcze nie wiem który z nich wybiorę. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwsza pozycja wydaje się idealna na zimowe wieczory, lekka, do poduszki. Pozostałe też wydają się interesujące, jak trafią w moje ręce, z chęcią przeczytam.
  Pozdrawiam ;*
  NapisaneKasia

  OdpowiedzUsuń
 7. Od tego wydawnictwa w tym miesiącu kusi mnie tylko Wiedźma morska, jestem bardzo, bardzo ciekawa tej książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Walcząc o odkupienie" to moje must read :D A nad "Zapisane w pamięci" się zastanawiam, ale możliwe, że też sięgnę :)

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 9. Same interesujące premiery.

  OdpowiedzUsuń
 10. Interesują mnie te nowości. Chętnie bym się na nie skusiła :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Każda zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. I znowu fajne książki, kiedy ja to wszystko przeczytam... :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Chcę poznać "Wiedźmę morską", ale nie wiem kiedy to nastąpi ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Tyle nowości, że chciałoby się zamienić dobę na 48 z czego 36 przeznaczyć na czytanie :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Czekam na Wiedźmę morską ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Chętnie przeczytałabym "Walcząc o odkupienie"

  OdpowiedzUsuń
 17. Właśnie kończę książkę J.A. Redmerski i jest genialna <3 :D
  A pozostałych póki co, nie znam, ale myślę, że kiedyś nadrobię :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Wiedźma Morska to moje MUST HAVE na luty :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Wiedźma morska brzmi bardzo kusząco :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Wiedźma morska zapowiada się ciekawie :D

  OdpowiedzUsuń
 21. Pierwszy raz widzę i słyszę o tych pozycjach, może dlatego że niekoniecznie trafiają w mój gust :)

  Pozdrawiam Grovebooks

  OdpowiedzUsuń
 22. Same ciekawe zapowiedzi tutaj widzę 😍 Koniecznie muszę przeczytać choć jedną z powyższych pozycji 😀

  OdpowiedzUsuń
 23. Na Wiedźmę czekam, a Walcząc od odkupienie właśnie odebrałam z poczty <3

  OdpowiedzUsuń
 24. Ta wiedzma mnie mocno intryguje.

  OdpowiedzUsuń
 25. Coś bym tu dla siebie znalazła.

  OdpowiedzUsuń
 26. Myślę, że pierwsza pozycja może mi się spodobać ;)

  OdpowiedzUsuń
 27. Uwielbiam to wydawnictwo. W każdym miesiącu funduje jakieś rewelacyjne premiery. Jeśli chodzi o luty, najbardziej trafia w mój gust "Walcząc o odkupienie".

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia