8 lut 2019

Raven. Tom 3 Symetria dusz - J.L.Weil


Piper musi zapomnieć o żałobie - granica między światem żywych i umarłych została przekroczona. Musi poprowadzić żniwiarzy na wojnę. W dodatku ród Czarnych Wron pozostał bez dziedzica, a przywódca Czerwonych Jastrzębi spiskuje przeciwko dziewczynie. Jakby mało było tego, chce wydać ją za mąż za swojego syna, którego Zane nie znosi. A Cash lubi nawiedzać Piper. Wbrew pozorom chce jej pomóc. Ale czy jego intencje są prawdziwe?

Starszyzna nie popiera jej związku z Zane'm, ale ci mają to gdzieś. Podejmują ryzykowne, ale skuteczne działania. Dowiadują się też o istnieniu tajemniczej relikwii, dzięki której można przywrócić zasłonę oddzielającą świat żywych od świata umarłych.

Czy uda im się ją znaleźć? Kto wygra wojnę? I co takiego zrobi Zane i Piper, by uratować świat?

***

No i mamy finał serii! Byłam bardzo ciekawa, jak to się wszystko skończy i cóż, czuję się usatysfakcjonowana.

Z pewnością Piper zaszła wewnętrzną przemianę. Szybko wydoroślała, ale to nie zmienia faktu, że wciąż jest trochę naiwna. Za to potrafi się odpłacić, kiedy dostaje po tyłku. Uczy się co raz więcej o swojej mocy i stara się jak najlepiej wywiązywać z nowych obowiązków.

A jeśli chodzi o związek Piper i Zane'a, to....Ta dwójka razem zaczęła mnie irytować. Ich zachowanie zaczęło mnie denerwować. Tacy typowi zakochani nastolatkowie. I dialogi między nimi również zaczęły być trochę takie...infantylne. Przykro to mówić, ale tylko czekałam na jakąś akcję i innych bohaterów.

Jednak jeśli chodzi o całość i sam fakt, że jest to finał serii - to tak jak wspomniałam, jestem zadowolona. Było sporo akcji, opisy fajnie to oddały. Mogłam się poczuć jakbym była wewnątrz tych walk.

Wspomnę jeszcze o okładkach - jak tak dłużej się zastanowię, to chyba nie do końca mi się podobają. Są trochę takie sztuczne... Ale nie zrażajcie się!

Bo cała seria Raven jest naprawdę godna uwagi i mogę Was zapewnić, że ani przez chwilę nie będziecie się przy niej nudzić :)

Tytuł: Raven. Tom 3 Symetria dusz
Autorka: J.L.Weil
Ilość stron: 338Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiece.15 komentarzy:

 1. Uwielbiam te serię! Bardzo miło wspominam :)

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam, że ciekawi mnie ta seria.

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej to już nie mój target wiekowy.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam tej serii, ale z chęcią przy najbliżej okazji się z nią zapoznam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Często pojawia mi się ta seria, jak szukam czegoś do przeczytania, ale to raczej nie jest mój gatunek ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam tej serii, ale mnie ciekawi. Gdybym tylko miała troszkę więcej czasu to pewnie bym po nią sięgnęła :')

  weronikarecenzuje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam ochotę na tę serię, ale ostatecznie wiem, że raczej jej nie przeczytam. Po prostu ciekawią mnie inne tytuły bardziej. :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Byłam ciekawa tej serii i kurczę dzięki Twojej recenzji zdecydowanie muszę po nią sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia