9 sie 2013

"Pamięć Krwi" Izabela Degórska

Tytuł: Pamięć krwi
Autor: Degórska Izabela
Data premiery: 2011-06-28
Ilość stron: 336
Pierwsza polska powieść wampiryczna z prawdziwego zdarzenia!

Milena, zmęczona pracą dziennikarka, wpada na trop morderstw, do jakich dochodzi w podziemiach Szczecina. Równocześnie dowiaduje się o dziwnym zachowaniu jej byłego chłopaka, Darka. Spotkanie z nim kończy się w łóżku, a pobudka przynosi odkrycie dziwnych obrażeń na ciele. Od tego momentu jej świat ulega zmianie.

            Przechodząc transformację w wampira, Milena odkrywa swoje niezwykłe zdolności – może bez obaw poruszać się w słońcu, a srebro i święte symbole nie są dla niej zagrożeniem.

            To, co mogło zdawać się błogosławieństwem dla Mileny jako wampira, okazuje się równocześnie jej przekleństwem, ściąga bowiem na nią uwagę innych krwiopijców. Okazuje się bowiem, że Milena nosi w sobie zagadkę nieśmiertelności – zagadkę krwi.


Powiem szczerze, że jak na polskie wampiry, to fabuła potrafi wciągnąć, chociaż jak dla mnie, to taka typowa jest. Trochę seksu, ukąszenie, może chodzić po słońcu i takie tam. Trochę wpływu Zmierzchu widzę. Ale sny samej bohaterki wydają się być ciekawe i to ratuje tę książkę, choć przyznam, że gdzieś w połowie nie mogłam się od niej oderwać i byłam ciekawa jak się skończy. Zakończenie akurat trochę słabe :) Ale polecam, jeśli ktoś lubi wampiry :)

Charlotte

7 komentarzy:

 1. Jestem w szoku ,że jest to ksiazka majaca fabułe w polskich realiach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Swego czasu lubiłam takie książki (nazywam je na odmóżdzenie), a teraz nudzi mnie że w każdej tego typu jest to samo, ale dla fanów jak najbardziej :D

  OdpowiedzUsuń
 3. nie przepadam za polskimi autorami...

  OdpowiedzUsuń
 4. Niezbyt lubię wampirze historie, z których większość inspirowanych jest sagą "Zmierzchu". Aczkolwiek ta powieść zapowiada się ciekawie, z pewnością ją przeczytam jeśli wpadnie mi w ręce :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To nie dla mnie, nie lubię wampirów :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę polską książkę, ja najczęściej czytam zagraniczne avby się trochę o świecie dowiedzieć:D
  Ale polska książka o wampirach...może być ciekawie:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia