9 maj 2024

Wszystkie twoje ślady + Wszystkie twoje winy - Maja Kołodziejczyk

 


Życie nie oszczędzało Adama – pożar zabrał mu matkę, oszpecił ciało i odizolował od siostry. Został adoptowany przez małżeństwo, które potrzebowało go jedynie do pracy na farmie. Każdy dzień wyglądał tak samo. Po śmierci ojczyma wszystko się zmienia i ma szansę odnaleźć siostrę. 

Muszę przyznać, że trochę wymęczyłam tę historię. Nie do końca umiem powiedzieć, co było tego przyczyną - czy klimat książki, czy styl i język, czy też może bohaterowie. Nie było na tyle źle, by rzucić ją w kąt, ale też nie na tyle dobrze, by czytać ją szybko. 

Pewnie nie wszystkim się spodoba, bowiem mamy tutaj wątek pary homoseksualnej. Ja sama nie skreślam takich książek - tutaj też nie warto, bo akurat kwestia odkrywania siebie przez bohatera została bardzo trafnie opisana. To jak najbardziej na plus. Ogólnie poruszane tutaj są problemy życia codziennego, które dotykają bądź mogłyby dotknąć kogoś z nas.


Tak, czy siak sięgnęłam po kolejny tom i tutaj było o wiele lepiej. Przyznaję, że byłam sceptycznie nastawiona, ale cieszę się, że dałam szansę, bo naprawdę mi się podobało. 

Oprócz Adama i Vincenta, na plan wysuwają się również Tina i Gabriel. Dziewczyna postanawia lepiej poznać Adama, bowiem chce też zrozumieć, dlaczego tyle lat milczał. 

Odniosłam też wrażenie, że ta część była bardziej emocjonalna - przynajmniej dla mnie. Tę część czytało mi się zdecydowanie lepiej. Bardziej poczułam to "coś" i z zaciekawieniem śledziłam losy bohaterów. 

Jak widzicie, warto dawać szansę kolejnym tomom - nie raz się sama przekonałam, dlatego zwykle nie skreślam Autorów, a sięgam za jakiś czas :)


Tytuł: Wszystkie twoje ślady
Autorka: Maja Kołodziejczyk
Ilość stron: 384
Wydawnictwo Ale!

Tytuł: Wszystkie twoje winy
Autorka: Maja Kołodziejczyk
Ilość stron: 400
Wydawnictwo Ale!

Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Ale!, któremu dziękuję za możliwość lektury.1 komentarz:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia