22 maj 2024

Pustać - Agata Zamarska


Ada wydaje się być szczęśliwie zakochana. Zauroczona jest Kamilem, ale wszystko się zmienia, kiedy razem udają się do rodzinnego miasta chłopaka. Poznaje tam przyjaciół Kamila, którzy okazują się być inni niż sobie to wyobrażała. W dodatku jego siostra jest wyjątkowo obecna w ich życiu. 

Wszyscy razem wybierają się wspólnie do domku letniskowego „Pustać”, gdzie sytuacja wymyka się spod kontroli…

Po samym opisie zapowiadało się już ciekawie, ale ja sama wciąż mam mieszane uczucia co do lektury. Odniosłam wrażenie, że w pewnym momencie Autorka chciała tutaj upchać za dużo pomysłów, przez co każdy z nich został potraktowany trochę po macoszemu. 

Postać głównej bohaterki jest bardzo niezdecydowana, jak dla mnie też zakompleksiona, przez co może nas irytować. Relacja Ady i Kamila wydaje mi się być również nienaturalna. Reszta bohaterów ma jakieś nakreślone cechy, ale tak naprawdę nie jesteśmy w stanie ich lepiej poznać.

Styl Autorki wypadł trochę ciężko i nienaturalnie. Czasami miałam wrażenie jakbym czytała po prostu jakiś opis. I choć to wszystko ma wydźwięk negatywny, to przyznaję, że nie wyszło aż tak źle, by przerywać lekturę. Bądź co bądź udało się Autorce wzbudzić we mnie ciekawość. Mam jednak nadzieję, że kolejna historia wypadnie już dużo lepiej. 


Tytuł: Pustać
Autorka: Agata Zamarska
Wydawnictwo FILIAWspółpraca reklamowa z Wydawnictwem FILIA, któremu dziękuję za możliwość lektury. 2 komentarze:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia