2 sie 2023

To czego nie mówię - Erin Stewart

 


Dwa miesiące temu starsza siostra Lily próbowała odebrać sobie życie. Dziewczynę przerasta cała ta sytuacja, ale nikogo nie prosi o pomoc. W między czasie w szkole pojawia się Micah – chłopak, który zna siostrę Lily z ośrodka. Obydwoje muszą wspólnie przygotować projekt. Dziewczyna dostrzega, że tłumione przez nią emocje i uczucia domagają się uwolnienia…

Ta historia to opowieść o depresji, niepokoju, ambicjach, perfekcjonizmie, ale i o sztuce oraz przyjaźni. Dobitnie pokazuje, jak tłumione w sobie emocje nie są zdrowe. Jak chora ambicja, czy perfekcjonizm potrafią być szkodliwe. Bolało mnie to jak Lily prowadziła ze sobą wewnętrzną walkę, jak obwiniała się o niektóre wydarzenia. Autorka nic tu nie przekoloryzowała, a nawet pokazała, że osoby dorosłe też mogą sobie nie radzić z trudną sytuacją.

I choć książka porusza wiele trudnych tematów, to uważam, że na swój sposób jest piękna. Bowiem pokazuje nieidealny świat w trudnej rzeczywistości. Nie ma idealnych ludzi. Poezja, którą tworzy Lily, dodaje wyjątkowości całości. A okładka jest po prostu prześliczna.

Czyta się szybko. Język i styl są proste w odbiorze, a rozdziały nie są zbyt długie, co przekłada się na bardzo dobrą lekturę.

Gorąco polecam. Ważna lektura, dająca nadzieję na lepsze jutro.


Tytuł: To czego nie mówię
Autorka: Erin Stewart
Ilość stron: 400
Wydawnictwo JaguarWspółpraca reklamowa z Wydawnictwem Jaguar, któremu dziękuję za możliwość lektury.1 komentarz:

  1. Lubię takie książki z przesłaniem. Na pewno więc warto do niej zajrzeć.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia