6 lip 2020

Ostatnie zlecenie - Katarzyna WilkDominika jest zawodową uwodzicielką. Zbiera dowody zdrad mężczyzn do spraw rozwodowych. W końcu żaden mężczyzna nie może się jej oprzeć - Dominika jest idealna, a każdy facet myśli tylko o jednym.
Kobieta zamierza zakończyć swoją działalność - jeszcze tylko ostatnie zlecenie, które będzie zwieńczeniem jej kariery. Malarka Anna chce doprowadzić do zdrady męża, Roberta. Dominika staje się przy tym bezwzględna. Nie przypuszcza jednak, że jej klientka może się wycofać. Przecież jej się nie odmawia. Dominika wchodzi w to zlecenie jeszcze głębiej. Wszystko okazuje się być inaczej niż sądziła. W dodatku przeszłość w końcu chce się na niej zemścić.

Czyżby ostatnie zlecenie miało ją zrujnować?

***

Bardzo długo zwlekałam z napisaniem opinii o tej książce. Czytałam ją i czytałam, a kiedy skończyłam, nie do końca wiedziałam, co takiego dostałam i co o tym sądzić.

Jak już wspomniałam na początku, Dominika jest zawodową uwodzicielką. W dodatku bardzo zadufaną i zapatrzoną w sobie. Materialistka, która nie liczy się z uczuciami innych, wykorzystująca bliskich. A te jej angielskie wstawki w dialogach tak irytują i tylko utwierdzają czytelnika w przekonaniu, jaka to ona jest pusta. Tak. Dominiki nie da się lubić, naprawdę.
Uważa się za super uwodzicielkę. Żaden facet nie ma prawa się oprzeć, a na wszystkie przeciwności Dominika ma plan.

Sprawa Ani i Roberta ma być ostatnia. Jest ona o wiele bardziej skomplikowana, bowiem Robert to naprawdę porządny gość, a to Ania nie jest taka święta, jakby się wydawało. Nie chcę wchodzić za bardzo w szczegóły, bo jeśli to zrobię, to zdradzę Wam całą fabułę.

Wszystko się też komplikuje, kiedy to Dominika dostaje groźby - prawdopodobnie od jakiegoś pokrzywdzonego faceta. Jej wspólnik postanawia się tym zająć i sądzi, że mu się udało. No cóż, był w błędzie.

Przez trzy czwarte książki nie wiedziałam, co myśleć. Miałam wrażenie, jakbym ciągle czytała jakiś wstęp. Większość to opisy, przemyślenia bohaterów i jest to męczące, bo naprawdę tego dużo. A jak już pojawiają się dialogi to te Dominiki są denerwujące, ale to przez to jaki jest z niej człowiek. I przez te trzy czwarte nie wiedziałam też, w którą stronę idzie ta historia. Dopiero pod koniec coś się dzieje, ale bieg wydarzeń można było przewidzieć. I cóż, gdybym miała to podsumować, to w sumie nie wiem, jak to zrobić. Nie wiem, co takiego więcej mogła przedstawić ta historia.

Podsumowując - niestety, była to ciężka lektura. Wywarła na mnie negatywne wrażenie. Gdzieś czytałam, że to kobiecy thriller, ale gdzie te cechy, to ja nie wiem. Może innym się spodoba, ale ja niestety nie polecę tej książki.

Tytuł: Ostatnie zlecenie
Autorka: Katarzyna Wilk
Ilość stron: 400
Wydawnictwo Otwarte

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Otwarte.
20 komentarzy:

 1. Trochę słabo wypadła ta książka, dlatego sobie raczej ją daruję. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że lektura Cię zawiodła. Czasami tak po prostu bywa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że książka Cię rozczarowała. Ja w najbliższym czasie nie planuję tej lektury 😉

  OdpowiedzUsuń
 4. nie skusze się na jej przeczytanie ;) Dziękuje za recenzję

  OdpowiedzUsuń
 5. Po samym opisie jakoś mnie nie porywa a skoro Cię rozczarowała to tym bardziej po nią nie sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałam ją w planach przeczytać, ale skoro jest taka kiepska, to nie będę tracić czasu na jej lekturę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie polubiłabym Dominiki, dobrze jej, że groźby dostała xDD

  OdpowiedzUsuń
 8. nie wiem jaki wydźwięk mają angielskie wstawki u Dominiki, ale osobiście uważam, że to wcale nie jest puste, no ale wiadomo, zawsze zależy od kontekstu ;)
  Pozdrawiam cieplutko i obserwuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy jej charakterze to naprawdę fajnie nie wygląda :)

   Usuń
 9. Tą bohaterkę zdecydowanie kopnęłabym w tyłek :D

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia