8 wrz 2013

"Czerwień rubinu. Trylogia czasu" Gier Kerstin

Tytuł: Czerwień rubinu. Trylogia Czasu
Autor: Gier Kerstin
Data premiery: 2011.04.29
Fabuła:
Trylogia Czasu jest tak wciągająca, że w zasadzie należałoby powiedzieć: „wsysa”; jest dowcipna, a zarazem totalnie romantyczna. Pewnego dnia piętnastoletnia Gwen odkrywa, że jest posiadaczką genu podróży w czasie – niespodziewanie przemieszcza się o sto lat wstecz. Okazuje się, że nie jest jedynym podróżnikiem - istnieje całe tajne bractwo, zajmujące się kontrolą dwunastu podróżników w czasie – Gwen jest ostatnim z nich. Szybko odkrywa, że jedenastym jest bardzo atrakcyjny dziewiętnastolatek: Gideon. Ale zakochiwanie się nie jest takie proste gdy się skacze tam i z powrotem w czasie i gdy trzeba wypełnić niebezpieczną misję w XVIII. wieku.

Zaczerpnięte z empik.com

Moja opinia
Dopiero po jakimś czasie zdałam sobie sprawę, że kiedyś sięgałam po tę książkę, ale po przeczytaniu kilku stron w ogóle mnie nie zaciekawiła. Niedawno postanowiłam dać jej drugą szansę i wcale tego nie żałuję!
Przeczytałam ją w ciągu 1,5 dnia. Fabuła niesamowicie mnie wciągnęła. Każdy następny rozdział budził we mnie ciekawość i chęć dalszego czytania. Książka potrafi zmusić do myślenia i niektóre sprawy dotyczące fabuły wcale nie są takie jasne :D Z drugiej strony można podciągnąć ją pod stereotyp - główna bohaterka, to zwykła nastolatka. Ale ta zwykłość właśnie czyni ją interesującą. A sam styl pisania też jest odpowiedni :)
Pojawiają się też wątki historyczne, które moim zdaniem próbują nadać temu wszystkiemu taką autentyczność. I najfajniejszy jest zabieg na początku książki - jest sytuacja, której czytelnik nie rozumie i za bohaterów bierze tych pierwszoplanowych. A na koniec książki okazuje się, że to nie są oni :D. Po ostatnich stronach zdałam sobie właśnie z tego sprawę i taki pomysł bardzo i się spodobał. A poza tym z przyjemnością zobaczyłabym ekranizację tej pozycji, o!:D

Szczerze polecam tę książkę! Strasznie ubolewam, że kolejne części są wypożyczone.

Ktoś z Was czytał?:)

Dawno mnie tu nie było - ten tydzień to był jakiś koszmar! Na szczęście najgorsze w pracy już za mną. Ale coś mi się stało z przeglądarką i nie wyświetla mi poprawnie FB albo np. Blogspota :/ Też ktoś tak ma?
Charlotte

6 komentarzy:

 1. Ja niestety nie mam czasu na czytanie. Jedynie w wakacje uda mi się jakąś porządną książkę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. zachęciłaś mnie do jej przeczytania:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie historie o cofaniu się w czasie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już przeczytałam i polecam

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia